Qyteti Kërxhalli është organizator i festës më të madhe ujore në Ballkan

Foto: arkiv

Federata Bullgare e Sportit Motorik Ujor dhe bashkia e qytetit Kërxhali organizojnë festën më të madhe ujore në Ballkan – garë me varka të shpejta, xhet-ski dhe flyboard. Garat do të zhvillohen nga 29 qershor deri më 1 korrik në qytetin Kërxhali dhe në rajonin e tij – në liqenin artificial “Studen Klladenec” dhe në “Pasqyrën ujore”. Hapja zyrtare është më 30 qershor në mbrëmje në “Pasqyrën ujore”në qendrën e qytetit me një shou unikale dhe me një koncert rok. Pritet të vijnë sportistë nga Bullgaria, Rumania, Turqia, Greqia dhe Hungaria.

Më shumë nga rubrika
Boksierja Stanimira Petrova

Stanimira Petrova u dëbua nga Kampionati Botëror i Boksit

Boksierja Stanimira Petrova është përfaqësuesja e dytë e delegacionit bullgar e dëbuar nga Kampionati Botëror i Boksit për femra në Indi. Ajo mbeti pa akreditim për shkakun e njëjtë, për të cilin më herët u dëbua edhe trajneri i saj Petër Lesov – një..

botuar më 18-11-21 3.11.MD

Bullgaria përfundoi pjesëmarrjen e saj në Ligën e Kombeve me rezultat të barabartë kundër Sllovenisë

Skuadra e Bullgarisë nuk arriti të klasifikohet për fazën finale të Ligës së Kombeve, pas ndeshjes kundër Sllovenisë, rezultati prej së cilës ishte barazi - 1:1. Ky ishte ndeshja e fundit në grupin e tretë të divizionit C. “Luanët” kishin nevojë..

botuar më 18-11-20 11.35.PD

Petër Bellberov fitoi medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të Boksit për amatorë

Bullgari Petër Bellberov fitoi medaljen e argjendtë në kategorinë mbi 91 kilogramë në Kampionatin e Bashkimit Evropian për boks për amatorë në qytetin spanjoll Valladolid . Bellberov humbi në finale nga anglezi Fraser Clark me 0:5 prej votave të..

botuar më 18-11-19 1.51.MD