Lludogorec humbi nga MOL Vidi dhe u largua nga Liga e Kampionëve

Foto: EPA/BGNES

Skuadra bullgare Lludogorec humbi revanshin kundër skuadrës hungareze MOL Vidi me 0:1 në stadiumin “Panço Arena” në Felçut dhe përfundoi pjesëmarrjen e vet në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë në Razgrad mbaroi me 0:0 dhe Videoton vazhdon përpara me rezultat të përgjithshëm 1:0. Megjithatë bullgarët do të vazhdojnë pjesëmarrjen e tyre evropiane në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropa. Atje rivali i Lludogorecit do të jetë fituesi i ndeshjes midis skuadrës boshnjake Zrinjski Mostar dhe skuadrës së Maltës Valeta.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të përfundojnë ndeshjen e vet sot

Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të vazhdojnë ndeshjen e vet   nga rrethi i tretë i turneut nga Masters në Sinsinati sot, pasi ndeshja e kësaj nate ishte ndërprerë në setin e tretë për shkak të shiut. Bullgari e fitoi setin e parë me 6-2, të..

botuar më 18-08-17 11.27.PD

“Ludogorets” vazhdon përpara në garat evropiane, CSKA tërhiqet

Klubi bullgar i futbollit “Ludogorets” i siguroi vetes vend në “play-off”-in e Ligës së Evropës pas barazisë 1:1 me skuadrën boshnjake Zrinjski Mostar. Bullgarët fituan ndeshjen e parë me të në Sofje me 1:0 dhe kështu rezultati, me të cilin eliminuan..

botuar më 18-08-17 10.39.PD
Kombëtarja bullgare e futbollit

Bullgaria në vend të 49-të në ranglistën e FIFA-së

Bullgaria është dy vende përpara, duke zënë vendin e 47-të në listën botërore të FIFA-së. Pas më pak se një muaji kombëtarja bullgare e trajnerit Petër Hubçev do të fillojë pjesëmarrjen e saj në grupin e tretë të Ligës së Kombeve, ku është në vend..

botuar më 18-08-16 5.18.MD