Lludogorec humbi nga MOL Vidi dhe u largua nga Liga e Kampionëve

Foto: EPA/BGNES

Skuadra bullgare Lludogorec humbi revanshin kundër skuadrës hungareze MOL Vidi me 0:1 në stadiumin “Panço Arena” në Felçut dhe përfundoi pjesëmarrjen e vet në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë në Razgrad mbaroi me 0:0 dhe Videoton vazhdon përpara me rezultat të përgjithshëm 1:0. Megjithatë bullgarët do të vazhdojnë pjesëmarrjen e tyre evropiane në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropa. Atje rivali i Lludogorecit do të jetë fituesi i ndeshjes midis skuadrës boshnjake Zrinjski Mostar dhe skuadrës së Maltës Valeta.

Më shumë nga rubrika

Në stadiumin “Junak” në qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi

Në stadiumin “Junak” në   qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi, pra aty ku në të kaluarën ishte sheshi i njohur i akullt për patinazh “Druzhba”. Rimëkëmbja e impiantit kushton 340 mijë euro. Parashikohet në shesh të..

botuar më 18-12-15 10.15.PD

Tajbe Jusein është mbajtësja e “Ikarit Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit

Kampionia botërore dhe evropiane e mundjes Tajbe Jusein në kategorinë deri në 62 kg fitoi titullin “Ikar Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit 2018 të fondacionit “Sporti Bullgar”. Ky është viti më i suksesshëm për Tajbe Jusein, pasi ajo u..

botuar më 18-12-11 3.45.MD

Bullgaria fitoi 35 medalje në turneun e gjimnastikës sportive

Sportistët bullgarë fituan 35 medalje gjithsej – 15 të arta, 13 të argjendta dhe 7 të bronzta, në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Sportive për të rinj në Novi Sad të Serbisë. Në klasifikimin e skuadrave Bullgaria u radhit e para te të rinjtë, ndërsa te..

botuar më 18-12-10 7.22.MD