CSKA vazhdon në Ligën e Evropës, Sllavia doli jashtë

Foto: BTA

Skuadra bullgare e futbollit CSKA u klasifikua për rrethin e tretë paraprak në Ligën e Evropës me ndeshje fitimtare kundra “Admiras”, e cila ka përfunduar me 3:1 në Austri. Në tjetrin CSKA do të luaj me “Kopenhagën” fillimisht në Sofje më 9 gusht, kurse një javë më vonë në Danimarkë. Pasi humbi revanshin me Hajduk, Split nga raundi i dytë kualifikues të Liga Evropës, skuadra Sllavia ra nga turneu.


Më shumë nga rubrika

Krasimir Anev fitoi medalje të artë në Kampionatin Evropian të Biatlonit në Minsk

Krasimir Anev fitoi titullin në disiplinën individuale në 20 km në Kampionatin Evropian të Biatlonit në Minsk të Bjellorusisë. Bullgari nuk e goditi vetëm një herë shenjën dhe e kaloi distancën për 53:18.1 minuta, bëri të ditur Agjencia Telegrafike..

botuar më 19-02-20 4.57.MD
Daniell Asenov

Boksieri Daniell Asenov – kampion në kategorinë deri më 52 kg. në turneun “Stranxha”

Fituesi i kupës “Stranxha” për vitin 2017 dhe pesë here kampion evropian Daniell Asenov fitoi finalen tek meshkujt në kategorinë deri më 52 km. në edicionin e 70-të të turneut ndërkombëtar të boksit “Stranxha” në Sofje. Asenovi fitoi me katër prej pesë..

botuar më 19-02-19 7.20.MD
Stanimira Petrova

Stanimira Petrova fitoi kupën Starnxha për here të tretë

Kampionja botërore dhe dy herë evropiane Stanimira Petrova fitoi kupën në kategorinë deri më 57 kilogramë tek gratë në edicionin e 70-të të turneut më të vjetër të boksit në Evropë – “Stranxha”. Në ndeshjen finale ajo mposhti rumunen Lakramioara..

botuar më 19-02-19 6.58.MD