Grigor Dimitrov eliminoi Verdasco në turneun e Torontos

Foto: atpworldtour.com

Bullgari Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun e Torontos me një fitore të vështirë mbi spanjollin Fernando Verdasko. Pas disa ndërprerjeve të ndeshjes për shkak të shiut, Dimitrov e mposhti kundërshtarin e vet me 4-6, 6-2, 7-6 (7-5) pas 2 orë e 34 minuta lojë.


Më shumë nga rubrika

Alexandra Feigin zuri vendin e 17 në Kampionatin Botëror të Patinazhit Artistik

Alexandra Feigin shënoi një sukses të madh në Patinazhin Artistik për femra, duke zërë vendin e 17-të në klasifikimin përfundimtar te gratë në Kampionatin Botëror në qytetin japonez Sajtama. Feigin 16 vjeçare debutoi në Kampionatin Botëror për femra dhe..

botuar më 19-03-22 3.35.MD

Bullgaria fitoi 19 medalje nga lojërat Special Olimpics

Skuadra bullgare fitoi 19 medalje nga lojërat Special Olimpics në Abu Dabi. Shteti ynë ishte prezantuar nga 18 sportistë me aftësi të kufizuara intelektuale në moshë 14-42 vjeç. Katër medaljet e arta ishin fituar nga Vanja Ivanova, Iliana..

botuar më 19-03-21 4.32.MD

Bullgaria vendos për mikpritjen e cilës ngjarje sportive botërore të kandidojë

Bullgaria ka shanse të mëdha të fitojë mikpritjen e Lojërave Olimpike Dimërore Rinore gjatë vitit 2024, por duhet të zgjidhë problemin e modernizimit të pajisjeve në malin Vitosha, bëri të ditur Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev. Pengesa para..

botuar më 19-03-21 1.36.MD