Grigor Dimitrov garantoi pjesëmarrjen e tij në fazën tjetër në Toronto

Foto: atpworldtour.com

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov siguroi pjesëmarrjen e tij të mëtejshme në turneun për çifte në Toronto. Dimitrov dhe partneri i tij David Goffin nga Belgjika mposhtën francezët Jeremy Chardy dhe Lucas Pouille me rfezultat 7:6 (5), 6:4. Në etapën tjetër të turneut bullgari dhe belgjiku do të luajnë kundër të liderëve në klasifikimin paraprak – austriakut Oliver Marach dhe kroatit Mate Paviç.

Në ndeshjet individuale, ku Grigor Dimitrov është me numër 5, ai do të luajë kundër Frances Tiafoe (ShBA), i cili është në vend të 41-të në listën ATP. Në ndeshjen e tij të raundit të dytë amerikani 20-vjeçar mposhti në mënyrë të papritur kanadezin Milos Raonic me rezultat 7:6 (4), 4:6, 6:1.


Më shumë nga rubrika

Krasimir Anev fitoi medalje të artë në Kampionatin Evropian të Biatlonit në Minsk

Krasimir Anev fitoi titullin në disiplinën individuale në 20 km në Kampionatin Evropian të Biatlonit në Minsk të Bjellorusisë. Bullgari nuk e goditi vetëm një herë shenjën dhe e kaloi distancën për 53:18.1 minuta, bëri të ditur Agjencia Telegrafike..

botuar më 19-02-20 4.57.MD
Daniell Asenov

Boksieri Daniell Asenov – kampion në kategorinë deri më 52 kg. në turneun “Stranxha”

Fituesi i kupës “Stranxha” për vitin 2017 dhe pesë here kampion evropian Daniell Asenov fitoi finalen tek meshkujt në kategorinë deri më 52 km. në edicionin e 70-të të turneut ndërkombëtar të boksit “Stranxha” në Sofje. Asenovi fitoi me katër prej pesë..

botuar më 19-02-19 7.20.MD
Stanimira Petrova

Stanimira Petrova fitoi kupën Starnxha për here të tretë

Kampionja botërore dhe dy herë evropiane Stanimira Petrova fitoi kupën në kategorinë deri më 57 kilogramë tek gratë në edicionin e 70-të të turneut më të vjetër të boksit në Evropë – “Stranxha”. Në ndeshjen finale ajo mposhti rumunen Lakramioara..

botuar më 19-02-19 6.58.MD