Pas një sërë humbjesh KF “Ludogorets” fitoi kundër “Zrinjski Mostarit”

Foto: BTA

Në ndeshjen e parë të raundit të tretë paraprak të Ligës së Evropës klubi bullgar i futbollit “Ludogorets” mposhti kampionin e Bosnjë e Hercegovinës “Zrinjski Mostar” me rezultat 1:0. Fitorja është e para për bullgarët që nga 21 korriku dhe ndërpreu sërën prej katër ndeshjesh pa sukses në dy turnetë – 2 në Ligën e parë dhe 2 në Liigën e Evropës.

Pasi dështimit në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, tani “Ludogorets” kërkon mundësi për pjesëmarrje në fazën grupore të Ligës së Evropës. Hapi tjetër i bullgarëve është përpjekja për eliminimin e “Zrinjskit” në ndeshjen tjetër të dyja skuadrave. Pas kësaj “Ludogorets” do të luajë kundër “Torpedo Kutaisit” nga Gjeorgjia.


Më shumë nga rubrika

Radosllava Mavrodieva

Tri medalje të arta dhe dy të bronzta fituan atletët bullgarë në Stamboll

Tri medalje të arta dhe dy të bronzta fituan atletët bullgarë në edicionin e 24 të Kampionatit Ballkanik në Stamboll të Turqisë. Radosllava Mavrodieva (gjyle), Tihomir Ivanov (kërcim së larti) dhe Mitko Cenov (3000 metra) fituan medaljet e arta,..

botuar më 19-02-18 11.26.PD

“Vrasja e të pamundurës” – një libër kushtuar alpinistit bullgar Bojan Petrov

Për nder të alpinistit të madh bullgar Bojan Petrov, i cili vdiq gjatë pranverës së vitit të kaluar gjatë ngjitjes së majës Shisha Pangma në Himalaje, u prezantua përmbledhja  “Vrasja e të pamundurës”. Libri është vepër e legjendës së..

botuar më 19-02-16 12.20.MD

350 boksierë nga 42 shtete në edicionin e 70-të të turneut “Stranxha 2019”

Në edicionin e 70-të të turneut ndërkombëtar të boksit për meshkuj dhe gra për Kupën “Stranxha 2019”, i cili do të zhvillohet nga 14 deri më 19 shkurt në Sofje, do të marrin pjesë 350 sportistë nga 42 shtete. Bullgaria merr pjesë me 32 boksierë. Nga..

botuar më 19-02-12 5.00.MD