Pas një sërë humbjesh KF “Ludogorets” fitoi kundër “Zrinjski Mostarit”

Foto: BTA

Në ndeshjen e parë të raundit të tretë paraprak të Ligës së Evropës klubi bullgar i futbollit “Ludogorets” mposhti kampionin e Bosnjë e Hercegovinës “Zrinjski Mostar” me rezultat 1:0. Fitorja është e para për bullgarët që nga 21 korriku dhe ndërpreu sërën prej katër ndeshjesh pa sukses në dy turnetë – 2 në Ligën e parë dhe 2 në Liigën e Evropës.

Pasi dështimit në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, tani “Ludogorets” kërkon mundësi për pjesëmarrje në fazën grupore të Ligës së Evropës. Hapi tjetër i bullgarëve është përpjekja për eliminimin e “Zrinjskit” në ndeshjen tjetër të dyja skuadrave. Pas kësaj “Ludogorets” do të luajë kundër “Torpedo Kutaisit” nga Gjeorgjia.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të përfundojnë ndeshjen e vet sot

Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të vazhdojnë ndeshjen e vet   nga rrethi i tretë i turneut nga Masters në Sinsinati sot, pasi ndeshja e kësaj nate ishte ndërprerë në setin e tretë për shkak të shiut. Bullgari e fitoi setin e parë me 6-2, të..

botuar më 18-08-17 11.27.PD

“Ludogorets” vazhdon përpara në garat evropiane, CSKA tërhiqet

Klubi bullgar i futbollit “Ludogorets” i siguroi vetes vend në “play-off”-in e Ligës së Evropës pas barazisë 1:1 me skuadrën boshnjake Zrinjski Mostar. Bullgarët fituan ndeshjen e parë me të në Sofje me 1:0 dhe kështu rezultati, me të cilin eliminuan..

botuar më 18-08-17 10.39.PD
Kombëtarja bullgare e futbollit

Bullgaria në vend të 49-të në ranglistën e FIFA-së

Bullgaria është dy vende përpara, duke zënë vendin e 47-të në listën botërore të FIFA-së. Pas më pak se një muaji kombëtarja bullgare e trajnerit Petër Hubçev do të fillojë pjesëmarrjen e saj në grupin e tretë të Ligës së Kombeve, ku është në vend..

botuar më 18-08-16 5.18.MD