Grigor Dimitrov u kualifikua për çerekfinalet e turneut në Toronto

Foto: BTA

Pasi e mposhti amerikanin e ri Francеs Tiafеo me 7-6(1), 3-6, 7-6(4) në ndeshje nga rrethi i katërt i turneut Mastërs në Toronto, bullgari Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet e turneut. Kundërshtari tjetër i Dimitrovit është Kevin Andersen nga Afrika e Jugut. Përpara kësaj në garën me dyshe në Toronto –Grigor Dimitrov  dhe David Gofffin  mundën Jeremy Chardy dhe Lucas Pouille me rezultat 7-6 (5), 6-4. Në rrethin e dytë Dimitrov dhe Gofen do të luajnë kundër Oliver Marach dhe Mate Paviç.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria përfundoi në vendin e tretë në Kampionatin e Kupës Botërore të Futbollit SATUC

Skuadra e Bullgarisë mbaroi në vendin e tretë në Kampionatin e Kupës Botërore të Futbollit për fëmijë në gjendje të pabarabartë SATUC, pasi fitoi kundër Marokut me 4:2. Kapiteni i kombëtares sonë Asen Trajkov u dekorua me titullin “Portieri më i mirë”...

botuar më 18-08-16 2.52.MD
Bozhidar Antonov

Rekorde të përmirësuara të kalimit të itinerarit Kom-Emine

Bozhidar Antonov nga qyteti Kërxhali shënoi një rekord të ri në kalimin e itinerarit prej 600 kilometrash që nga maja Kom deri në kepin Emine në malin Stara Pllanina. Ekipi i Antonovit vuri në dukje se ai ka qenë shumë përpara që në mes të distancës...

botuar më 18-08-16 12.10.MD
Fitore për Grigor Dimitrov në Sinsinati

Fitore e Grigor Dimitrovit në Sinsinati

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov vazhdon përpara në mastersin e Sinsinatit (SHBA). Ai mposhti vështirë me rezultat 7:6 (5), 7:5 gjermanin Misha Zverev për 101 minuta. Dimitrovi fitoi 90 pika për ranglistën botërore dhe 70925 dollarë për këtë se e..

botuar më 18-08-16 10.26.PD