CSKA ra nga Kopenhagen me 1:2

Si mikpritëse në stadiumin “Vasill Levski” në Sofje, klubi i futbollit CSKA humbi me 1:2 takimin e vet  me skuadrën daneze Kopenhagen nga rrethi i tretë kualifikativ të Liga Evropës. Takimi revansh midis të dyja skuadrave është pas një jave në stadiumin “Parken” në kryeqytetin danez.

Tajbe Jusein është mbajtësja e “Ikarit Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit

Kampionia botërore dhe evropiane e mundjes Tajbe Jusein në kategorinë deri në 62 kg fitoi titullin “Ikar Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit 2018 të fondacionit “Sporti Bullgar”. Ky është viti më i suksesshëm për Tajbe Jusein, pasi ajo u..

botuar më 18-12-11 3.45.MD

Bullgaria fitoi 35 medalje në turneun e gjimnastikës sportive

Sportistët bullgarë fituan 35 medalje gjithsej – 15 të arta, 13 të argjendta dhe 7 të bronzta, në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Sportive për të rinj në Novi Sad të Serbisë. Në klasifikimin e skuadrave Bullgaria u radhit e para te të rinjtë, ndërsa te..

botuar më 18-12-10 7.22.MD

Kristijan Dojçev u bë kampioni evropian i karates së stilit kiokushin

Bullgari Kristijan Dojçev është kampioni i ri evropian i karates së stilit Kiokushin (kyokushin). Medaljen e artë ai e mori në Kampionatin evropian për meshkuj, femra dhe veteranë. Pas ndeshjes kundër Gnel Aramjan nga Rusia, bullgari fitoi në..