Bullgaria filloi me fitore në turneun Liga e Kombeve

Bozhidar Kraev pas golit të tij të parë kundër Sllovenisë
Foto: Reuters

Kombëtarja bullgare e futbollit fitoi si mik Slloveninë me 2:1 në stadiumin “Stozhice” në Lubjanë në ndeshjen e parë të grupit “C” në turneun e porsaformuar të UEFA-s Liga e Kombeve. Sulmuesi i skuadrës daneze Mitdiland Bozhidar Kraev u bë hero i vërtetë për “luanët” pasi shënoi edhe dy golat e skuadrës së Petër Hubçevit. Për sllovenët në fund të pjesës së parë “u nënshkrua” gjysmëmbrojtësi Miha Zajc. Ndeshja tjetër e grupit për Bullgarinë ditën e diel është në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” në Sofje kundër norvegjezëve , të cilët mundën Qipron me 2:0.

Më shumë nga rubrika

Notari bullgar Petër Stojçev do të rivalizojë në garën e parë në ujërat e akullta të Antarktidës

Pas disa orësh notari bullgar Petër Stojçev dhe 15 notarë të tjerë nga 9 shtete do të nisen me anije nga Punta Arenas (Kili) për në Antarktidë. Aty ata do të marrin pjesë në garën e parë të notimit në ujërat e akullta të Kontinentit të Shtatë. Para se të..

botuar më 18-11-16 3.56.MD

Motrat Stoevi u klasifikuan për turneun e më të mirëve në badmington në botë

Motrat Gabriella dhe Stefani Stoevi për herë të parë do të marrin pjesë në turneun e më të mirëve në badmington në botë. Ato u klasifikuan në vendin e 7-të të femrat pasi grumbulluan 65 210 pika. Gara do të jetë në dhjetor në qytetin kinez Guanxhou...

botuar më 18-11-15 7.42.MD

“Hristo Stoiçkov. Historia” zbulon fakte të panjohura deri tani nga biografia e yllit legjendar të futbollit

Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov prezantoi zyrtarisht librin e vet biografik në Sofje. “Hristo Stoiçkov. Historia” është shkruar bashkë me gazetarin Vlladimir Pamukov. Stoiçkovi dhe Pamukovi pohojnë se libri nuk kursen detaje dhe të vërteta..

botuar më 18-11-11 2.35.MD