Bullgaria filloi me fitore në turneun Liga e Kombeve

Bozhidar Kraev pas golit të tij të parë kundër Sllovenisë

Kombëtarja bullgare e futbollit fitoi si mik Slloveninë me 2:1 në stadiumin “Stozhice” në Lubjanë në ndeshjen e parë të grupit “C” në turneun e porsaformuar të UEFA-s Liga e Kombeve. Sulmuesi i skuadrës daneze Mitdiland Bozhidar Kraev u bë hero i vërtetë për “luanët” pasi shënoi edhe dy golat e skuadrës së Petër Hubçevit. Për sllovenët në fund të pjesës së parë “u nënshkrua” gjysmëmbrojtësi Miha Zajc. Ndeshja tjetër e grupit për Bullgarinë ditën e diel është në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” në Sofje kundër norvegjezëve , të cilët mundën Qipron me 2:0.

Bullgaria – Nr. 1 në Kampionatin ballkanik të taekuondos në Rumani

Me vend të parë në klasifikimin e përbashkët dhe 91 medaljet rekorde Bullgaria përfundoi pjesëmarrjen e saj në Kampionatin e 20-të ballkanik të taekuondos, i cili u zhvillua në kryeqytetin rumun Bukuresht. Sportistët bullgarë fituan 23..

botuar më 18-09-17 6.09.MD

Përfundoi Kampionati Botëror i Kanotazhit për meshkuj në qytetin Pllovdiv

Italia, SHBA-ja, Gjermania dhe Franca fituan nga 3 medalje të arta në Kampionatin Botëror të Kanotazhit për meshkuj në qytetin bullgar Pllovdiv. Vendin e parë në klasifikimin përfundimtar zënë rremtarët e Apenineve, të cilët fituan më shumë medalje të..

botuar më 18-09-17 11.37.PD

Bullgaria korri fitoren e tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit në Varnë

Kombëtarja e Bullgarisë regjistroi fitore të tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit, pasi u imponua mbi ekipin e Kubës me 3 me 0. Skuadra me trajner Pllamen Konstantinov u prezantuan shumë mirë dhe nuk iu dhanë asnjë shans volejbollistëve të rinj të..