Bullgaria me një fitore të dytë në Lidhjen e Kombëve

Национален отбор по футбол
Foto: topsport.bg

Skuadra Kombëtare Bullgare e futbollit mundi Norvegjinë  në stadiumin Kombëtar “Vasill Levski” në takim nga turneu Lidhja e Kombeve. Djemtë e Petër Hubçevit arritën një fitore minimale  me 1:0. Golin e vetëm e realizoi Radosllav Vasilev me goditje me kokë në minutën e 58, pak pasi hyri në lojë. Ky qe suksesi i dytë i radhës për “luanët” të cilët  fituan ndeshjen gjatë vizitës së tyre në Slloveni tre ditë më herët me 2:1.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov filloi me fitore në turneun e tenisit në Barcelonë

Në ndeshjen e parë të turneut të tenisit të serive ATP 500 në Barcelonë bullgari Grigor Dimitrov fitoi kundër spanjollit Fernando Verdasco me 6-2, 6-7(4), 6-3. Në një ndeshje të 1/8 finaleve sot Grigor Dimitrov do të ndeshet me kilianin Nikolas Xhari,..

botuar më 19-04-25 9.16.PD
Borjana Kalejn

Katër medalje të argjendta për Bullgarinë në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike

Bullgaret Borjana Kalejn dhe Nevjana Vlladinova fituan gjithsej katër medalje të bronzta në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Tashkent (Uzbekistan). Kalejn u radhit në vend të dytë në shumëgarësh, me top dhe me shirit. Vlladinova fitoi medaljen e..

botuar më 19-04-22 11.45.PD

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Monte Karlo

Bullgari Grigor Dimitrov humbi dy setet /4-6, 1-6/ e ndeshjes së raundit të tretë të turneut të tenisit në Monte Karlo kundër Rafael Nadalit. Me kaq Grigori e përfundon pjesëmarrjen e vet në turne. Rezultati i ndeshjes është absolutisht i njëjtë si ai i..

botuar më 19-04-19 9.40.PD