Bullgaria me një fitore të dytë në Lidhjen e Kombëve

Национален отбор по футбол
Foto: topsport.bg

Skuadra Kombëtare Bullgare e futbollit mundi Norvegjinë  në stadiumin Kombëtar “Vasill Levski” në takim nga turneu Lidhja e Kombeve. Djemtë e Petër Hubçevit arritën një fitore minimale  me 1:0. Golin e vetëm e realizoi Radosllav Vasilev me goditje me kokë në minutën e 58, pak pasi hyri në lojë. Ky qe suksesi i dytë i radhës për “luanët” të cilët  fituan ndeshjen gjatë vizitës së tyre në Slloveni tre ditë më herët me 2:1.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria – Nr. 1 në Kampionatin ballkanik të taekuondos në Rumani

Me vend të parë në klasifikimin e përbashkët dhe 91 medaljet rekorde Bullgaria përfundoi pjesëmarrjen e saj në Kampionatin e 20-të ballkanik të taekuondos, i cili u zhvillua në kryeqytetin rumun Bukuresht. Sportistët bullgarë fituan 23..

botuar më 18-09-17 6.09.MD

Përfundoi Kampionati Botëror i Kanotazhit për meshkuj në qytetin Pllovdiv

Italia, SHBA-ja, Gjermania dhe Franca fituan nga 3 medalje të arta në Kampionatin Botëror të Kanotazhit për meshkuj në qytetin bullgar Pllovdiv. Vendin e parë në klasifikimin përfundimtar zënë rremtarët e Apenineve, të cilët fituan më shumë medalje të..

botuar më 18-09-17 11.37.PD

Bullgaria korri fitoren e tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit në Varnë

Kombëtarja e Bullgarisë regjistroi fitore të tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit, pasi u imponua mbi ekipin e Kubës me 3 me 0. Skuadra me trajner Pllamen Konstantinov u prezantuan shumë mirë dhe nuk iu dhanë asnjë shans volejbollistëve të rinj të..

botuar më 18-09-17 10.53.PD