Bullgarët humbën nga Irani në ndeshjen e tyre të dytë në botërorin e volejbollit

Foto: BGNES

Skuadra kombëtare e Bullgarisë pësoi humbje nga Irani me rezultat 1:3 në ndeshjen e dytë të saj në kampionatin botëror të volejbollit. Në Pallatin e Kulturës dhe Sportit në qytetin bregdetar Varna lojtarët e trajnerit Pllamen Konstantinov u mposhtën nga skuadra e fortë e Iranit dhe vetë i ndihmuan rivalët me shumë gabime në të gjitha fazat e lojës.

Pas dy ndeshjeve të para në etapën grupore të kampionatit Bullgaria po ndodhet në vend të tretë në grupin “D” me 3 pika pas skuadrave të Polonisë dhe Iranit. Sonte bullgarët do të luajnë kundër skuadrës së Puerto Rikos.


Më shumë nga rubrika

Mirela Demireva është Atletja e Bullgarisë për vitin 2018

Ministri i Rinisë dhe Sporteve Krasen Kralev dekoroi atleten numër 1 të Bullgarisë për vitin 2018 – Mirela Demireva. Sportistja jonë më e mirë në kërcimin së larti fitoi për herë të dytë anketimin tradicional të Federatës Bullgare të Atletikës së Lehtë..

botuar më 19-01-18 3.12.MD
Ivan Vucov

U nda nga jeta legjenda e futbollit bullgar Ivan Vucov

Futbollisti dhe trajneri i madh bullgar Ivan Vucov vdiq në moshën 79 vjeç. Ai ka luajtur në shkollën e “Jantrës”( Gabrovo), por sukseset e tij më të mëdha si futbollist i arriti me ekipin e “Levskit” Në periudhën e viteve 1960-1968 Ivan Vucov ka luajtur..

botuar më 19-01-18 12.21.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov arriti në 1/8 finalet me fitore kategorike kundër Fabbianos

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për 1/8 finalet e Australian Open pas një fitoreje kategorike kundër italianit Thomas Fabbiano. Bullgari mundi italianin me 7:6 (5), 6:4, 6:4 për 2.07 orë. Në garën për çerekfinalet ai do të ndeshet..

botuar më 19-01-18 11.23.PD