Bullgarët humbën nga Irani në ndeshjen e tyre të dytë në botërorin e volejbollit

Foto: BGNES

Skuadra kombëtare e Bullgarisë pësoi humbje nga Irani me rezultat 1:3 në ndeshjen e dytë të saj në kampionatin botëror të volejbollit. Në Pallatin e Kulturës dhe Sportit në qytetin bregdetar Varna lojtarët e trajnerit Pllamen Konstantinov u mposhtën nga skuadra e fortë e Iranit dhe vetë i ndihmuan rivalët me shumë gabime në të gjitha fazat e lojës.

Pas dy ndeshjeve të para në etapën grupore të kampionatit Bullgaria po ndodhet në vend të tretë në grupin “D” me 3 pika pas skuadrave të Polonisë dhe Iranit. Sonte bullgarët do të luajnë kundër skuadrës së Puerto Rikos.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria – Nr. 1 në Kampionatin ballkanik të taekuondos në Rumani

Me vend të parë në klasifikimin e përbashkët dhe 91 medaljet rekorde Bullgaria përfundoi pjesëmarrjen e saj në Kampionatin e 20-të ballkanik të taekuondos, i cili u zhvillua në kryeqytetin rumun Bukuresht. Sportistët bullgarë fituan 23..

botuar më 18-09-17 6.09.MD

Përfundoi Kampionati Botëror i Kanotazhit për meshkuj në qytetin Pllovdiv

Italia, SHBA-ja, Gjermania dhe Franca fituan nga 3 medalje të arta në Kampionatin Botëror të Kanotazhit për meshkuj në qytetin bullgar Pllovdiv. Vendin e parë në klasifikimin përfundimtar zënë rremtarët e Apenineve, të cilët fituan më shumë medalje të..

botuar më 18-09-17 11.37.PD

Bullgaria korri fitoren e tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit në Varnë

Kombëtarja e Bullgarisë regjistroi fitore të tretë në Kampionatin Botëror të Volejbollit, pasi u imponua mbi ekipin e Kubës me 3 me 0. Skuadra me trajner Pllamen Konstantinov u prezantuan shumë mirë dhe nuk iu dhanë asnjë shans volejbollistëve të rinj të..

botuar më 18-09-17 10.53.PD