Volejbollistet bullgare humbën ndeshjen kundër Rusisë në Kampionatin Botëror

Foto: EPA/BGNES

Kombëtarja bullgare e volejbollit humbi me rezultat 1:3 ndeshjen e saj kundër ruseve në etapën e dytë të kampionatit botëror. Ato luajtën në qytetin japonez Osaka në vazhdim të pothuaj 2 orëve.

Pas kësaj humbjeje skudra bullgare nuk ka shans për t’u siguruar vetes vend në tetëshen e parë në klasifikimin përfundimtar.

Ndeshja tjetër e kombëtares bullgare me në krye trajnerin Ivan Petkov është më 10 tetor dhe do të jetë kundër sportisteve të Tajlandës.


Më shumë nga rubrika

Në stadiumin “Junak” në qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi

Në stadiumin “Junak” në   qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi, pra aty ku në të kaluarën ishte sheshi i njohur i akullt për patinazh “Druzhba”. Rimëkëmbja e impiantit kushton 340 mijë euro. Parashikohet në shesh të..

botuar më 18-12-15 10.15.PD

Tajbe Jusein është mbajtësja e “Ikarit Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit

Kampionia botërore dhe evropiane e mundjes Tajbe Jusein në kategorinë deri në 62 kg fitoi titullin “Ikar Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit 2018 të fondacionit “Sporti Bullgar”. Ky është viti më i suksesshëm për Tajbe Jusein, pasi ajo u..

botuar më 18-12-11 3.45.MD

Bullgaria fitoi 35 medalje në turneun e gjimnastikës sportive

Sportistët bullgarë fituan 35 medalje gjithsej – 15 të arta, 13 të argjendta dhe 7 të bronzta, në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Sportive për të rinj në Novi Sad të Serbisë. Në klasifikimin e skuadrave Bullgaria u radhit e para te të rinjtë, ndërsa te..

botuar më 18-12-10 7.22.MD