Volejbollistet bullgare humbën ndeshjen kundër Rusisë në Kampionatin Botëror

Foto: EPA/BGNES

Kombëtarja bullgare e volejbollit humbi me rezultat 1:3 ndeshjen e saj kundër ruseve në etapën e dytë të kampionatit botëror. Ato luajtën në qytetin japonez Osaka në vazhdim të pothuaj 2 orëve.

Pas kësaj humbjeje skudra bullgare nuk ka shans për t’u siguruar vetes vend në tetëshen e parë në klasifikimin përfundimtar.

Ndeshja tjetër e kombëtares bullgare me në krye trajnerin Ivan Petkov është më 10 tetor dhe do të jetë kundër sportisteve të Tajlandës.


Më shumë nga rubrika

Kirill Kirov me medalje të artë në turneun e qitjes sportive për skuadra të përziera në Buenos Aires

Bullgari Kirill Kirov në një skuadër me gjermanen Vanessa Seeger fitoi medaljen e artë në disiplinën qitje me pistoletë në 10 metra te skuadrat e përziera të turneut të qitjes sportive në Lojërat Rinore Olimpike në Buenos Aires. Kirov dhe Seeger..

botuar më 18-10-12 6.50.MD

Elizabet Paisieva – “vajza e artë” realizon ëndrrat e veta në Paris

Që kur ishte fëmijë ajo fotografohej me medaljet e kampionit olimpik të kërcimit të trefishtë Hristo Markov dhe ëndërronte të kalojë rrugën e tij të suksesshme sportive. Një nga autorët e saj të preferuar ishte Aleksandër Dyma, në sajë të veprave..

botuar më 18-10-11 12.23.MD

Bullgaret përfunduan pjesëmarrjen e vet në kampionatin botëror në volejboll me fitore mbi Azerbajxhanin

Skuadra kombëtare e grave e Bullgarisë në volejboll përfundoi pjesëmarrjen e vet në kampionatin botëror me fitore mbi Azerbajxhanin me 3:0 sete  (25:19, 25:20, 25:20). Në këtë mënyrë aktivi i bullgareve   në kampionatin botëror doli në katër fitore..

botuar më 18-10-11 10.54.PD