Volejbollistet bullgare me fitore dramatike kundër Tajlandës së Mondialit 2018

Foto: EPA/BGNES

Volejbollistet e kombëtares së Bullgarisë fituan shumë vështirë kundër skuadrës së Tajlandës me 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17) në ndeshjen e tyre të parafundit të grupit F të Kampionatit Botëror të Volejbollit për femra në Japoni 2018. Në këtë mënyrë bullgaret mbetën në vendin e parafundit të shtatë me 3 fitore, 5 humbje dhe 8 pika. Nesër në ndeshjen e vet të fundit në Mondial 2018 Bullgaria do të ndeshet me skuadrën e fundit në klasifikim – Azerbajxhan.

Më shumë nga rubrika

Në stadiumin “Junak” në qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi

Në stadiumin “Junak” në   qendrën e kryeqytetit u hap një shesh i akullt patinazhi, pra aty ku në të kaluarën ishte sheshi i njohur i akullt për patinazh “Druzhba”. Rimëkëmbja e impiantit kushton 340 mijë euro. Parashikohet në shesh të..

botuar më 18-12-15 10.15.PD

Tajbe Jusein është mbajtësja e “Ikarit Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit

Kampionia botërore dhe evropiane e mundjes Tajbe Jusein në kategorinë deri në 62 kg fitoi titullin “Ikar Sportiv” për arritjen më të mirë sportive të vitit 2018 të fondacionit “Sporti Bullgar”. Ky është viti më i suksesshëm për Tajbe Jusein, pasi ajo u..

botuar më 18-12-11 3.45.MD

Bullgaria fitoi 35 medalje në turneun e gjimnastikës sportive

Sportistët bullgarë fituan 35 medalje gjithsej – 15 të arta, 13 të argjendta dhe 7 të bronzta, në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Sportive për të rinj në Novi Sad të Serbisë. Në klasifikimin e skuadrave Bullgaria u radhit e para te të rinjtë, ndërsa te..

botuar më 18-12-10 7.22.MD