Bullgaret përfunduan pjesëmarrjen e vet në kampionatin botëror në volejboll me fitore mbi Azerbajxhanin

Foto: fivb.com

Skuadra kombëtare e grave e Bullgarisë në volejboll përfundoi pjesëmarrjen e vet në kampionatin botëror me fitore mbi Azerbajxhanin me 3:0 sete  (25:19, 25:20, 25:20). Në këtë mënyrë aktivi i bullgareve  në kampionatin botëror doli në katër fitore dhe 5 humbje, gjë e cila u cakton volejbollisteve tona vendin e gjashtë në klasifikimin përfundimtar në grupin F. Por ato nuk mundën të klasifikohen më përpara dhe të jenë mes 8 më të mirave, kryesisht për shkak të numrit të madh të humbjeve të cilat i grumbulluan akoma në fazën e parë të grupit.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria fitoi 35 medalje në turneun e gjimnastikës sportive

Sportistët bullgarë fituan 35 medalje gjithsej – 15 të arta, 13 të argjendta dhe 7 të bronzta, në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Sportive për të rinj në Novi Sad të Serbisë. Në klasifikimin e skuadrave Bullgaria u radhit e para te të rinjtë, ndërsa te..

botuar më 18-12-10 7.22.MD

Kristijan Dojçev u bë kampioni evropian i karates së stilit kiokushin

Bullgari Kristijan Dojçev është kampioni i ri evropian i karates së stilit Kiokushin (kyokushin). Medaljen e artë ai e mori në Kampionatin evropian për meshkuj, femra dhe veteranë. Pas ndeshjes kundër Gnel Aramjan nga Rusia, bullgari fitoi në..

botuar më 18-12-10 11.54.PD

Petër Stojçev – fitues në ujërat e akullt të Antarktidës

Fituesi i maratonës së parë të këtij lloji të notimit në Antarktidë, bullgar i Petër Stojçev tregoi me hollësi sekretin e suksesit në notimin ndër copëzat e akullita në temperaturë nën minus 1 gradë. Stoiçevi pranoi, se vështirësia më e madhe për të..

botuar më 18-12-08 8.30.PD