Grigor Dimitrov përfundoi vitin me humbje

Foto: BGNES

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitorv humbi nga kroati Marin Çiliç me 6-7 (5), 4-6 në ndeshjen e raundit të tretë të garës Mastërs në Paris. Kjo ishte ndeshja e fundit për tenistin bullgar për vitin 2018. Për të përfundon një sezon i dobët dhe ndoshta në klasifikimin vjetor të  ranglistës botërore do të jetë në vendin e 19-të.Më shumë nga rubrika

Barazi në ndeshjen Bullgari-Kosovë për Kampionatin e Evropës

Bullgaria ishte kundërshtari i parë i skuadrës kosovare, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë për pjesën kualifikuese të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’. Dy ekipet morën nga një pikë pasi arritën barazi 1:1. Në Grupin..

botuar më 19-03-26 10.28.PD
Valentin Andreev

Hedhësi i çekiçit Valentin Andreev qëndroi në krye të ranglistës botërore

Nën kampioni i hedhjes së çekiçit nga Lojërat Rinore Olimpike dhe Kampionati Evropian për të rinj nën 18 vjeç nga viti 2018 Valentin Andreev qëndroi në krye të ranglistës botërore pasi më 23 mars mori pjesë në Kampionatin Kombëtar në Selanik të Greqisë...

botuar më 19-03-25 2.53.MD

Alexandra Feigin zuri vendin e 17 në Kampionatin Botëror të Patinazhit Artistik

Alexandra Feigin shënoi një sukses të madh në Patinazhin Artistik për femra, duke zërë vendin e 17-të në klasifikimin përfundimtar te gratë në Kampionatin Botëror në qytetin japonez Sajtama. Feigin 16 vjeçare debutoi në Kampionatin Botëror për femra dhe..

botuar më 19-03-22 3.35.MD