Grigor Dimitrov ra nga "Top 10" në ranglistën botërore

Foto: BTA

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ra nga "Top 10" të ranglistës botërore për herë të parë prej 16 muajve e këtej. Dimirtov vazhdimisht ishte në dhjetëshen e parë që nga 16 korriku i vitit 2017, por pas humbjes së vet në tetfinalet e turneut Mastërs në Paris dhe mo klasifikimit për turneun final ATP në Londër, ai ra me vende dhe tanimë është në pozitën e 19 në botë me 1835 pikë. Numër 1 në klasifikim përsëri është Novak Xhokoviç nga Serbia, i dyti është Rafael Nadal nga Spanja, kurse i treti zvicerani Roxhër Federer.


Më shumë nga rubrika

Notari bullgar Petër Stojçev do të rivalizojë në garën e parë në ujërat e akullta të Antarktidës

Pas disa orësh notari bullgar Petër Stojçev dhe 15 notarë të tjerë nga 9 shtete do të nisen me anije nga Punta Arenas (Kili) për në Antarktidë. Aty ata do të marrin pjesë në garën e parë të notimit në ujërat e akullta të Kontinentit të Shtatë. Para se të..

botuar më 18-11-16 3.56.MD

Motrat Stoevi u klasifikuan për turneun e më të mirëve në badmington në botë

Motrat Gabriella dhe Stefani Stoevi për herë të parë do të marrin pjesë në turneun e më të mirëve në badmington në botë. Ato u klasifikuan në vendin e 7-të të femrat pasi grumbulluan 65 210 pika. Gara do të jetë në dhjetor në qytetin kinez Guanxhou...

botuar më 18-11-15 7.42.MD

“Hristo Stoiçkov. Historia” zbulon fakte të panjohura deri tani nga biografia e yllit legjendar të futbollit

Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov prezantoi zyrtarisht librin e vet biografik në Sofje. “Hristo Stoiçkov. Historia” është shkruar bashkë me gazetarin Vlladimir Pamukov. Stoiçkovi dhe Pamukovi pohojnë se libri nuk kursen detaje dhe të vërteta..

botuar më 18-11-11 2.35.MD