Përpjekja e fundit e “Ludogoretsit” për të vazhduar pjesëmarrjen në Ligën e Evropës

Foto: arkiv

Të enjten kampioni bullgar i futbollit “Ludogorets” do të luajë kundër skuadrës AEK (Larnaka) nga Qiproja. Për të mbetur në Ligën e Evropës edhe gjatë pranverës ai detyrimisht ka nevojë për fitore. Pas një barazie dhe dy humbjeve situata e bullgarëve nuk është e favorshme.

Tani për tani “Ludogorets” ka vetëm një pikë dhe mund të eliminohet akoma në fazën grupore. Gjatë pjesëmarrjeve të mëparshme të këtij klubi në Ligën e Evropës, në vitet 2013-2014 dhe 2017-2018 ai kalonte fazën e parë.


Më shumë nga rubrika

“Hristo Stoiçkov. Historia” zbulon fakte të panjohura deri tani nga biografia e yllit legjendar të futbollit

Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov prezantoi zyrtarisht librin e vet biografik në Sofje. “Hristo Stoiçkov. Historia” është shkruar bashkë me gazetarin Vlladimir Pamukov. Stoiçkovi dhe Pamukovi pohojnë se libri nuk kursen detaje dhe të vërteta..

botuar më 18-11-11 2.35.MD

Medalisti olimpik Ivan Manev për harmoninë me natyrën

Ivan Manev është nga ai brez i sportistëve bullgarë, të cilët në vitin 1980 në Moskë kontribuuan për prezantimin më të mirë të Bullgarisë në Lojërat Olimpike. Në garën finale të kajakut 1000 metra ai mori medaljen e bronztë. Kështu shteti ynë..

botuar më 18-11-09 2.17.MD

Skudra bullgare Ludogorets u eliminua nga Liga Evropa

Pas një barazie zero me zero në ndeshjen mikpritëse me AEK Larnaka, skuadra bullgare e futbollit Ludogorets u eliminua nga Liga Evropa. Në një takim tjetër nga grupi “A” Bayer (Leverkusen) fitoi kundër Cyrihut me 1:0 dhe në këtë mënyrë të dyja..

botuar më 18-11-09 10.33.PD