Përpjekja e fundit e “Ludogoretsit” për të vazhduar pjesëmarrjen në Ligën e Evropës

Foto: arkiv

Të enjten kampioni bullgar i futbollit “Ludogorets” do të luajë kundër skuadrës AEK (Larnaka) nga Qiproja. Për të mbetur në Ligën e Evropës edhe gjatë pranverës ai detyrimisht ka nevojë për fitore. Pas një barazie dhe dy humbjeve situata e bullgarëve nuk është e favorshme.

Tani për tani “Ludogorets” ka vetëm një pikë dhe mund të eliminohet akoma në fazën grupore. Gjatë pjesëmarrjeve të mëparshme të këtij klubi në Ligën e Evropës, në vitet 2013-2014 dhe 2017-2018 ai kalonte fazën e parë.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov filloi me fitore në turneun e tenisit në Barcelonë

Në ndeshjen e parë të turneut të tenisit të serive ATP 500 në Barcelonë bullgari Grigor Dimitrov fitoi kundër spanjollit Fernando Verdasco me 6-2, 6-7(4), 6-3. Në një ndeshje të 1/8 finaleve sot Grigor Dimitrov do të ndeshet me kilianin Nikolas Xhari,..

botuar më 19-04-25 9.16.PD
Borjana Kalejn

Katër medalje të argjendta për Bullgarinë në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike

Bullgaret Borjana Kalejn dhe Nevjana Vlladinova fituan gjithsej katër medalje të bronzta në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Tashkent (Uzbekistan). Kalejn u radhit në vend të dytë në shumëgarësh, me top dhe me shirit. Vlladinova fitoi medaljen e..

botuar më 19-04-22 11.45.PD

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Monte Karlo

Bullgari Grigor Dimitrov humbi dy setet /4-6, 1-6/ e ndeshjes së raundit të tretë të turneut të tenisit në Monte Karlo kundër Rafael Nadalit. Me kaq Grigori e përfundon pjesëmarrjen e vet në turne. Rezultati i ndeshjes është absolutisht i njëjtë si ai i..

botuar më 19-04-19 9.40.PD