Neshka Robeva do të ndihmojë sportin me një performancë spektakolare

Foto: dnevnik.bg

Një shou i stërmadh me mbi 300 artistë në skenë do të zhvillohet në sallën e parë të pallatit Kombëtar të Kulturës para Krishtlindjeve. Ish-trajnerja legjendare e gjimnastikës ritmike Neshka Robeva po përgatit spektaklin “Ka një shou të tillë”, të cilin qytetarët dhe mysafirët e Sofjes do të mund ta shikojnë më 12 dhjetor në orën 20:00. Shfaqja është bamirëse dhe mjetet e mbledhura do t’u ofrohen gjimnasteve të gjimnastikës ritmike dhe sportistëve të tjerë nga klubi “Levski”.

Sportistët dhe kërcimtarët më të shquar të Bullgarisë vijnë në Sofje për t’u bërë pjesë e ëndrrës së Krishtlindjeve të një vajze 6-çvjeçare. Ambicia e Neshka Robecvës është që të organizojë turne kombëtare me këtë spektakël.

Nuk është e pranueshme që sportistët të luten për mjete dhe të shkojnë në institucione të ndryshme për të kërkuar financim për çdo një veprimtari, për çdo pjesëmarrje në garë apo për secilin kamp sportiv, derisa në sallat e tyre s’ka kushte elementare për stërvitje dhe përgatitje. Ata vetë mund të sigurojnë parat, për të cilët kanë nevojë”, mendon Neshka Robeva.

Më shumë nga rubrika

Ivet Lllallova u klasifikua për olimpiadën e pestë në karrierën e saj sportive pasi shënoi rekord në turneun në Osaka

Vrapuesja bullgare Ivet Llallova-Collio për herë të radhës i befasoi shumë këndshëm përkrahësit e vet, duke filluar shkëlqyeshëm stinën e re në pistë. Ajo fitoi vrapimin në distancën 200 metra në Seiko Golden Prix në Osaka, duke përfunduar me 22.55 sek...

botuar më 19-05-25 3.30.MD

Pazarxhik me kandidaturë për “Qytetin Evropian të Sportit 2020”

Qyteti i Pazarxhkut (Bullgari Jugore) mori vlerësime shumë të larta për kandidaturën e vet për “Qytetin Evropian të Sportit 2020”. Kjo u bë e qartë pas inspektimit të bërë nga komisioni i vlerësimit nga ACES EUROPE. Ai ishte në krye me Vinçenco..

botuar më 19-05-23 9.49.PD

Gjimnastet bullgare janë të treta në Kampionatin Evropian në Baku

Në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Baku bullgarja Borjana Kalejn fitoi ditën e diel medalje të bronzta në vallet me shirit dhe me top. Ditën e mëparshme skuadra bullgare, me pjesëmarrëse Borjana Kalejn, Katrin Taseva, Nevjana Vlladinova..

botuar më 19-05-20 10.35.PD