Grigor Dimitrov e filloi vitin 2019 me ndeshje fituese në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov arriti deri në çerekfinalet në turneun në Brisbane, pasi gjatë këtij mëngjesi në ndeshjen e vet të parë për vitin kalendarik fitoi me 6:3, 6:4 kundër austriakut Xhon Milman. Kundërshtari tjetër i tij në garë do të jetë japonezi Kej Nishikori.


Më shumë nga rubrika

Bullgarë fituan turneun në sportet elektronike

Një skuadër e përbërë   krejtësisht prej sportistëve bullgarë, e quajtur Windigo Gaming, fitoi titullin në lojën CS:GO në turneun prestigjioz ndërkombëtar në Kinë - World Electronic Sports Games (WESG). Bullgarët sollën një befasi të këndshme në..

botuar më 19-03-19 10.42.PD

Bullgari Petër Stojçev përmirësoi rekordin e vet botëror të notimit në ujëra të akullta

Notari i madh bullgar Petër Stojçev është kampioni i ri botëror i notimit në ujëra të akullta në kampionatin që u zhvillua në Murmansk të Rusisë. Bullgari kaloi distancën nga 1000 metra për 12 minuta e 10 sekonda. Kështu me 5 sekonda ai përmirësoi arritjen..

botuar më 19-03-18 2.56.MD

Titulli i gjashtë evropian për boksierin Daniell Asenov

Herën e gjashtë me radhë boksieri bullgar Daniell Asenov mori medaljen e artë evropiane në kategorinë deri në 52 kilogram. Kjo ndodhi në kampionatin e boksit për meshkuj dhe femra në moshë deri në 22 vjeç në Vlladikavkaz të Rusisë. Në filan boksieri bullgar..

botuar më 19-03-18 2.37.MD