Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Gabriella Antova

17-vjeçarja Gabriella Antova mbuloi normën ndërkombëtare të mjeshtrit të shahut për meshkuj

Shahistja 17-vjeçare Gabriella Antova, e cila është mjeshtre ndërkombëtare mbuloi normën e vet të dytë ndërkombëtare për femra dhe atë të parë për meshkuj. Kjo u bë në turneun e 21-të “Sants” në Spanjë, ku konkurruan 346 shahistë nga 43..

botuar më 19-09-02 3.55.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet e Kampionatit të Hapur të SHBA-së

Tenisti bullgar Nr. 1 Grigor Dimitrov u klasifikua për herë të parë në karrierën e tij në çerekfinalet e US Open. Në ndeshjen e tij të raundit të katërt bullgari fitoi me 7:5, 6:3, 6:4 kundër australianit Alex de Minaur. 28-vjeçari Dimitrov luajti..

botuar më 19-09-02 10.49.PD
Tihomor Ivanov

Atleti bullgar Tihomir Ivanov zuri vendin e tretë në Ligën e Diamantit

Atleti më i mirë bullgar në kërcimin së larti Tihomir Ivanov zuri vendin e tretë prestigjioz në finalet e tij të para të Ligës së Diamantit. Bullgari barazoi rekordin e vet për këtë stinë prej 230 centimetrash në turneun në Cyrih. Paraqitja e mirë e..

botuar më 19-08-30 5.11.MD