Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Bullgari Atanas Gollomeev u bë pjesë e Sallës së Famës së Basketbollit

Në një ceremoni festive   në Pekin, e cila paraprin fillimin e kampionatit botëror të basketbollit për meshkuj, bullgari Atanas Gollomeev qe i futur në Sallën e Famës së Basketbollit. Në ceremoni ai qe prezantuar si një nga lojtarët me një ndikim..

botuar më 19-08-30 11.53.PD

Skuadra Lludogorec hyri në fazën e grupeve të Ligës Evropa

Kampioni i futbollit i Bullgarisë Lludogorec u klasifikua për herë të katërt në fazën e grupeve të Ligës Evropa, pasi përfundoi barazisht   2:2 ndeshjen me kampionin slloven Maribor, në terrenin e tyre. Takimi i parë midis të dyja skuadrave, i..

botuar më 19-08-30 11.00.PD

Dimitrov u klasifikua për rrethin e tretë të US Open

Bullgari Grigor Dimitrov u klasifikua për rrethin e tretë të US Open pa luajtur kundër kroatit Borna Çoriç, i cili për shkak të një traume refuzoi pjesëmarrje në turne. Dimitrov i cili në këtë moment është i 78 në ranglistën botërore ka arritur..

botuar më 19-08-29 11.33.PD