Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Tihomor Ivanov

Atleti bullgar Tihomir Ivanov zuri vendin e tretë në Ligën e Diamantit

Atleti më i mirë bullgar në kërcimin së larti Tihomir Ivanov zuri vendin e tretë prestigjioz në finalet e tij të para të Ligës së Diamantit. Bullgari barazoi rekordin e vet për këtë stinë prej 230 centimetrash në turneun në Cyrih. Paraqitja e mirë e..

botuar më 19-08-30 5.11.MD

Bullgari Atanas Gollomeev u bë pjesë e Sallës së Famës së Basketbollit

Në një ceremoni festive   në Pekin, e cila paraprin fillimin e kampionatit botëror të basketbollit për meshkuj, bullgari Atanas Gollomeev qe i futur në Sallën e Famës së Basketbollit. Në ceremoni ai qe prezantuar si një nga lojtarët me një ndikim..

botuar më 19-08-30 11.53.PD

Skuadra Lludogorec hyri në fazën e grupeve të Ligës Evropa

Kampioni i futbollit i Bullgarisë Lludogorec u klasifikua për herë të katërt në fazën e grupeve të Ligës Evropa, pasi përfundoi barazisht   2:2 ndeshjen me kampionin slloven Maribor, në terrenin e tyre. Takimi i parë midis të dyja skuadrave, i..

botuar më 19-08-30 11.00.PD