Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov filloi me fitore pjesëmarrjen e vet në US Open

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloi me fitore pjesëmarrjen e vet në Kampionatin e Hapur të SHBA-së (US Open). Grigor Dimitrov fitoi kundër veteranit italian Andreas Seppi me 3-1 sete (6-1, 6-7, 6-4, 6-3). Megjithëse është me shtatë vende..

botuar më 19-08-27 11.25.PD
Ivet Llallova

Ivet Llallova realizoi vrapimin e saj më të shpejt në 100 metra që nga viti 2013 e këtej

Sportistja bullgare e atletikës së lehtë Ivet Llalova fitoi medalje të argjendtë në turneun e fortë   të atletikës së lehtë në Madrid, duke vrapuar 100 metra për 11,08 sekonda. Ky është rezultati i saj më i mirë që nga viti 2013 e këtej dhe me të..

botuar më 19-08-26 12.46.MD
lumi Danub

Regata ndërkombëtare e kanotazhit TID 2019 mbërrin sot në bregun bullgar të lumit Danub afër fshatit Vetren

Sot në bregun e Danubit afër fshatit Vetren pranë qytetit Silistra, Bullgari Verilindore, akustojnë pjesëmarrësit e Regatës Ndërkombëtare të Kanotazhit TID 2019. Distanca që duhet të kalohet në lumin Danub tejkalon 2500 km. Aktiviteti zhvillohet çdo vit..

botuar më 19-08-23 5.04.MD