Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

YOTA

Bullgaria është mikpritëse e takimit ndërkombëtar të adhuruesve të radio orientimit sportiv

Bullgaria është mikpritëse e takimit ndërkombëtar veror të adhuruesve të garave të radio orientimit YOTA 2019, i cili do të zhvillohet nga 11 deri më 17 gusht në vendpushimin Bankja, afër Sofjes. Pritet se do të mbërrijnë 90 pjesëmarrës nga 35..

botuar më 19-08-09 3.23.MD

Fitore, humbje dhe barazim për skuadrat bullgare në Ligën e Evropës

Kampioni i Bullgarisë “Lludogotec” bëri një hap të suksesshëm në drejtim të fazës grupore të Ligës së Evropës, pasi në ndeshjen e parë të raundit të tretë të kualifikimeve si mikpritës mposhti me rezultat 5:0 “The New Saints” nga Uelsi...

botuar më 19-08-09 10.47.PD

Akrobatë të njohur ajrorë vijnë për garë në Bullgari

Disa nga akrobatët më të mirë ajrorë në botë do të mblidhen për garën e aeronautikës në Bullgari nga data 30 gusht deri më 1 shtator në qytetin Sopot të Bullgarisë Qendrore. Gara është organizuar me idenë e rekordmenit botëror në aeronautikës..

botuar më 19-08-08 4.54.MD