Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

3 skuadra bullgare vazhdojnë në raundin e tertë të Ligës së Evropës

Kampioni i Bullgarisë “Lludogorec” u klasifikua për raundin e tretë të kualifikimeve të Ligës së Evropës pas fitores në teren të vet kundër islandezëve nga “Valur” dhe me rezultat të përbashkët prej të dyja ndeshjeve me këtë rival 5:1. “CSKA”..

botuar më 19-08-02 11.15.PD

Dy medalje për Bullgarinë nga Festivali Olimpik Rinor Evropian

Bullgaria i mirëpriti pjesëmarrësit e vet në Festivalin Olimpik Rinor Evropian në Baku, ku vendi ynë fitoi dy medalje. Valentin Andreev u bë kampion në hedhjen e çekiçit, duke arritur 82.72 metra, ndërsa Anastasia Balaban fitoi medaljen e argjendtë në..

botuar më 19-07-30 4.19.MD
Bojko Borisov /majtas/ dhe Nenad Laloviç

Kryeministri bullgar mirëpriti Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes

Kryeministri Bojko Borisov u takua me Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes Nenad Laloviç. Të dy shqyrtuan zhvillimin   e sporteve luftarake te ne dhe kandidaturën e Bullgarisë për mikpritëse të Kamionit Botëror të Mundjes për meshkuj dhe gra..

botuar më 19-07-29 11.48.PD