Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Kryeministri Bojko Borisov kërkon kontroll të tërë administrimit të Radios Kombëtare Bullgare deri tani

Partia Socialiste Bullgare (BSP) kërkoi krijimin e një komisioni në Parlament me rastin e skandalit lidhur me ndërprerjen e transmetimit të programit qendror të Radios Kombëtare Bullgare (BNR) “Horizont” më 13 shtator për 5 orë. Liderja e socialistëve..

botuar më 19-09-20 4.02.MD
Ministri Mlladen Marinov

Situata lidhur me fluksin e migrantëve drejt Bullgarisë është e ndërlikuar

Ministri i Punëve te Brendshme Mlladen Marinov deklaroi se situata e tanishme lidhur me fluksin e migrantëve është e vështirësuar. Marinovi e bëri këtë deklaratë pasi u takua me Ministrin grek të Migracionit Georgios Kumutsakos. Tërë Evropa është e..

botuar më 19-09-20 3.17.MD

Po përgatitet vizita e Vladimir Putinit në Bullgari

Bullgaria përpiqet të ndjekë një politikë të balancuar dhe pragmatike ndaj Rusisë, deklaroi në Kuvend Kryeministri Bojko Borisov. Problemi i vetëm i pazgjidhur ndërmjet të dyja vendeve tona, për të cilin po vazhdojmë të zhvillojmë bisedime është ai..

botuar më 19-09-20 1.39.MD