Aleksandër Llazarov kapërceu raundin e parë të kualifikimeve për “Sofia open”

Foto: Sofia Open

Me një ndeshje fituese mbi sllovenin Lukash Lacko, tenisti bullgar 21 vjeç Alaksandër Llazarov evitoi rrethin e parë nga kualifikimet për “Sofia Oen” dhe është vetëm me një fitore larg hyrjes në skemën bazë të turneut. Llazarov është bullgari i dytë, i cili fiton ndeshje në turneun nga kategoria “ATP 250”në Sofje. Deri tani këtë e ka bërë vetëm Grigor Dimitrov, i cili fitoi titullin gjatë vitit 2017.Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Katër medalje të argjendta për Bullgarinë në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike

Bullgaret Borjana Kalejn dhe Nevjana Vlladinova fituan gjithsej katër medalje të bronzta në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Tashkent (Uzbekistan). Kalejn u radhit në vend të dytë në shumëgarësh, me top dhe me shirit. Vlladinova fitoi medaljen e..

botuar më 19-04-22 11.45.PD

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Monte Karlo

Bullgari Grigor Dimitrov humbi dy setet /4-6, 1-6/ e ndeshjes së raundit të tretë të turneut të tenisit në Monte Karlo kundër Rafael Nadalit. Me kaq Grigori e përfundon pjesëmarrjen e vet në turne. Rezultati i ndeshjes është absolutisht i njëjtë si ai i..

botuar më 19-04-19 9.40.PD

Grigor Dimitrov mposhti Struff, do të luajë kundër Nadal

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e tertë të turneut në Monte Karlo, duke mposhtur gjermanin Jan-Lenard Struff me rezultat 7:6 (2), 6:4. Në raundin tjetër Dimitrov do të luajë kundër spanjollit Rafael Nadal. 

botuar më 19-04-18 9.59.PD