Kampioni i "Sofia Open" 2019 u bë rusi Medvedev

Në edicionin e katërt të kampionatit të tenisit Sofia Open që përfundoi të dielën vendin e parë e fitoi rusi Daniil Medvedev, i cili në ndeshjen finale mposhti me rezultat 2:0 hungarezin Marton Fuçoviç. Triumfi i siguroi Medvedevit 250 pika për ranglistë dhe ai do të arrijë në të vendin e 16-të. Përveç kësaj ai fitoi dhe çek për pak më shumë se 90 000 euro. Fuçoviç përfundoi garën me 150 pika dhe pothuaj 50 000 euro.

350 boksierë nga 42 shtete në edicionin e 70-të të turneut “Stranxha 2019”

Në edicionin e 70-të të turneut ndërkombëtar të boksit për meshkuj dhe gra për Kupën “Stranxha 2019”, i cili do të zhvillohet nga 14 deri më 19 shkurt në Sofje, do të marrin pjesë 350 sportistë nga 42 shtete. Bullgaria merr pjesë me 32 boksierë. Nga..

botuar më 19-02-12 5.00.MD
Daniil Medvedev

A janë befasi surprizat në tenis – Sofia Open 2019

Forca dhe atraktiviteti i një turneu në tenis nuk matet me vendin në ranglistën botërore të pjesëmarrësve të tij. Ky nuk është një postulat, por konkluzion, i cili mund të bëhet pas fundit të edicionit të katërt të Sofia Open, turne i kategorisë..

botuar më 19-02-11 2.46.MD

10 kampionë olimpikë vijnë në Sofje për Short trackun botëror

Komiteti Organizativ i Kampionatit Botëror të Short Trackut, që do të zhvillohet në Sofje nga 8 deri më 10 mars, bëri të ditur se ndër pjesëmarrësit në garë në sallën e kryeqytetit “Arena Amreec” do të ketë 10 kampionë olimpikë. Do të shpallen sportistët..