Partia qeverisëse GERB pres përpjekje të jashtme për ndërhyrje në zgjedhjet tek ne

Zv.Kryeministri Tomisllav Donçev
Foto: BGNES

Zëvendëskryeministri Tomisllav Donçev komentoi para mediave se është një gjë normale që shteti të presë dhe të përgatitet për çdo lloj përpjekjeje për ndërhyrje të keqe në procesin zgjedhor. Zëvendëskryeministri kujtoi se gjatë zgjedhjeve të zhvilluara në vitin 2015 ka pasur sulme hibride.

Donçevi shtoi se po përgatitemi me masa të ndryshme, përfshin këtu masa në fushën e sigurisë kibernetike, dhe po bëhet çmos për të garantuar sigurinë e procesit zgjedhor.


Më shumë nga rubrika

Nikolina Angellkova për vendosjen e Bullgarisë si destinacion i turizmit cilësor

Në një ceremoni në kuadrin e Ekspozitës Turistike Ndërkombëtare “Vakancia & SPA-ekspo” në Sofje Ministrja e Turizmit Nikolina Angellkova mori Çmim të Artë të revistës “Turizmi dhe pushimet” për vendosjen e Bullgarisë si distinim për turizëm cilësor..

botuar më 19-02-15 7.14.MD

Borisov ndaj Michel Barnier: “Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin”

“Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin. Kemi dy plane veprimi lidhur me tërheqjen e Britanisë së Madhe nga BE-ja”-“me marrëveshje” dhe “pa marrëveshje”. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në një takim me..

botuar më 19-02-15 6.33.MD

Kryeministri Bojko Borisov u takua me homologun e tij libian Fayez al-Sarraj

Në kuadrin e Konferencës së Sigurisë në Munih Kryeministri Bojko Borisov u takua me Kryeministrin e Libisë Fayez al-Sarraj. Të dy shprehën shpresë për rimëkëmbjen e marrëdhënieve të mira mes dy vendeve tona. Sipas tyre këmbimi i vizitave të nivelit të..

botuar më 19-02-15 5.38.MD