Nuk ka bullgarë të vdekur gjatë sulmit ndaj xhamive në Zelandën e Re

Sulm ndaj dy xhamive në Zelandën e Re
Foto: EPA/BGNES

Ministria e Punëve të Jashtme informoi se në orën 9.30 të orës lokale bullgare nuk janë marrë informacione për shtetas bullgarë të vdekur apo të lënduar gjatë qitjes ndaj dy xhamive në Zelandën e Re. Misioni diplomatik bullgar në Kanbera është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet e Zelandës së Re, të cilat po verifikojnë identitetin e autorëve dhe të viktimave. Në se është e nevojshme shtetasit bullgarë mund të kontaktojnë Ambasadën bullgare në Kanbera.


Më shumë nga rubrika

Ekaterina Zaharieva

Ekaterina Zaharieva: Bullgaria nuk i përkrah sanksionet ekonomike kundër Turqisë

Bullgaria nuk i përkrah sanksionet ekonomike kundër Turqisë për shkak të veprimeve ushtarake në Siri, bëri të ditur Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva para Televizionit Kombëtar Bullgar. Tashmë mbi 140 mijë..

botuar më 19-10-16 7.02.MD

Po diskutohet aktivizimi i marrëdhënieve Bullgari – Kamboxhia

Për vizitë në Bullgari është Kryeministri i Kamboxhias Huan Sen. Kryeministri bullgar Bojko Borisov diskutoi me mysafirin aktivizimin e lidhjeve ekonomike bilaterale, inkurajimin e kontakteve të biznesit ndërmjet të dyja vendeve, zhvillimin e..

rinovuar më 19-10-16 5.53.MD

Infermierët: Dëshirojmë ndryshimin e modelit të funksionimit të shëndetësisë

Pritet se një pjesë e infermierëve që po protestojnë në çadra para godinës së Ministrisë së Shëndetësisë, do të takohen me Мinistrin e shëndetësisë Kirill Ananiev. Në takim ai do të njihet me kërkesat e tyre për paga më të larta, për kushte më të..

rinovuar më 19-10-16 5.12.MD