Gjimnastet bullgare janë të treta në Kampionatin Evropian në Baku

Foto: www.fbgr.org

Në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Baku bullgarja Borjana Kalejn fitoi ditën e diel medalje të bronzta në vallet me shirit dhe me top. Ditën e mëparshme skuadra bullgare, me pjesëmarrëse Borjana Kalejn, Katrin Taseva, Nevjana Vlladinova dhe ansambli prej vajzash (Jana Momçillova, Karina Dimitrova, Zhanina Georgieva, Aleksandra Kjoseva, Margarita Vasileva dhe Monika Zarkova) mbaroi në vend të tretë në garën e skuadrave.

Më shumë nga rubrika

Гергана Димитрова беше най-резултатна за България.

Volejbollistet bullgare mundën kampionet botërore nga Serbia

Skuadra Kombëtare e Bullgarisë në volejboll   për gra arriti fitoren e vet të dytë të radhës në Ligën e Kombeve. Në takim nga rrethi i 13, të luajtur në qytetin kinez Ninbo, bullgaret mundën kampionet botërore nga Serbia me 3:1 (21:25, 25:21,..

botuar më 19-06-18 5.42.MD

Allbena Sitnillska ka suksese dhe në ringun profesional

Një bukuroshe bionde me muskuj si shkëmb, kampione e artë në garat më të mëdha luftarake sportive nëpër botë dhe kohët e fundit dhe fituese në ringun profesional – Allbena Sitnillska mban në kraharor medalje sa për një skuadër të tërë sportistësh. Në..

botuar më 19-06-16 11.40.PD

Sofja ka dëshirë të bëhet organizatore e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024

Në lidhje me kandidaturën e Sofjes për mikpritjen e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024 kryetarja e Komitetit Olimpik Bullgar Stefka Kostadinova u takua me presidentin e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik Tomas Bah. Në delegacionin bullgar..

botuar më 19-06-14 6.58.MD