Gjimnastet bullgare me tri medalje në Minsk

Foto: BTA

Ansambli i Bullgarisë i gjimnastikës ritmike përfundoi prezantimin e vet në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë me 3 medalje nga 3 të mundshmet. Ato morën medaljen e argjendtë për ushtrimin me 5 topa, atë të bronztë me rrethe dhe birrila dhe atë të argjendtë në shumëgarësh. Në vend të parë në klasifikimin përfundimtar janë vajzat e Bjellorusisë, pas tyre janë bullgaret, kurse në vend të tretë – ruset.


Më shumë nga rubrika

Futbollistët e skuadrës “Levski” vazhdojnë në kualifikimet për Ligën Evropa

Skuadra e “Levskit” u klasifikua për rrethin e dytë kualifikues të Ligës Evropa, pasi mundi skuadrën sllovake Ruzhomberok me 2:0 në revanshin në Sofje dhe mënjanoi kundërshtarin me një rezultat të përgjithshëm 4:0. Në rrethin tjetër të garës më 25..

botuar më 19-07-19 10.33.PD
Canko Cankov

Kampioni kombëtar i notimit Canko Cankov notoi Gjirin e Burgasit për 14 orë

Notari 31 vjeçar Canko Cankov notoi Gjirin e Burgasit nga kepi Emine deri te kepi Maslen nos në Detin e Zi. Ai startoi më 17 korrik në orën 6:20 dhe 14 orë, 24 minuta e 34 sekonda më vonë arriti pikën e fundit. Distanca e kësaj maratone në ujëra të hapura..

botuar më 19-07-18 4.25.MD

Kampioni bullgar i futbollit ra nga Liga e Kampionëve

Kampioni i futbollit i Bullgarisë Lludogorec ra nga Liga e Kampionëve akoma në rrethin fillestar paraprak, pasi lejoi një humbjeje të dytë nga Ferencvaroshi hungarez. Në qytetin Razgrad miqtë fituan me 3:2, pas një loje jashtëzakonisht të dobët..

botuar më 19-07-18 10.55.PD