Orari i Hekurudhave Shtetërore të Bullgarisë tani është në dispozicion në hartat Google maps

Foto: http://fan.bdz.bg

Për një lehtësi maksimale për udhëtarët orari i Hekurudhave Shtetërore Bullgare tanimë është i dukshëm edhe në hartën Google maps, njoftoi Hekurudha Shtetërore. Gjatë kërkimit të një itinerari konkret në internet-platformën bullgare për lëvizje tregohen dhe drejtimet për udhëtimet e trenave. Kjo i zgjeron mundësitë gjatë zgjedhjes së një transporti të përshtatshëm. Me përfshirjen në platformë, Hekurudha Shtetërore Bullgare jep kontributin e vet ndaj ruajtjes dhe mbrojtjes së natyrës, sepse hekurudha, si një transport më i pastër ekologjik, ndan më pak emisione të dëmshme në atmosferë, thuhet në njoftim.


Më shumë nga rubrika

Kryeministri Borisov

Bojko Borisov: Duam një komisonar për sigurinë kibernetike dhe administrimin e teknologjive të informacionit

Bullgaria këmbëngul për siguri kibernetike dhe administrim të teknologjive të informacionit në Komisionin e ri Evropian. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në një koment me rastin e një publikimi në gazetën “Politiko” se Bullgaria do një..

botuar më 19-08-23 5.47.MD
Maja Shipka

Presidenti Rumen Radev do të marrë pjesë në festimin e përvjetorit të 142 të Epopesë së Shipkës

Ditën e shtunë, më 24 gusht, Kreu i Shtetit Rumen Radev do të marrë pjesë në shënimin solemn të përvjetorit të 142 të Epopesë së Shipkës gjatë Luftës Ruso-Turke (1877-1878). Beteja tek gryka malore Shipka në Stara Pllanina gjatë verës së vitit 1877 ka..

botuar më 19-08-23 5.20.MD

Në kryeqytet u shënua Dita kushtuar viktimave të regjimeve totalitare

Në kryeqytet u shënua Dita kushtuar viktimave të regjimeve të ndryshme totalitare: nacional-socialiste, komuniste etj. Para Memorialit të viktimave të regjimit komunist pranë Pallatit Kombëtar të Kulturës në qendër të Sofjes përvjetori u shënua nga..

botuar më 19-08-23 3.50.MD