Aleksandra Naçeva me medalje të argjendtë evropiane në kërcimin trehapësh

Aleksandra Naçeva
Foto: arkiv personal

Aleksandra Naçeva fitoi medaljen e argjendtë në finalet e kërcimit trehapësh në Kampionatin Evropian për adoleshentë dhe adoleshente nën 20 vjeç në Buros (Suedi). Kampionia botërore në këtë moshë në vitin 2018 Naçeva arriti rezultat 13.81 metra (+0.9 metra/sek.) në finalet në qytetin suedez.

Postimet e lidhura

Aleksandra Naçeva – shpresa e artë e kërcimit trehapësh bullgar

Përpara 3 vjetëve Stojko Conov vuri re në pistën atletike një vajzë, e cila i bëri përshtypje me talentet e veta. Dhe një ditë këmbënguli që ajo të provojë kërcimin trehapësh. Trajneri ia shpjegoi teknikën – shpejtësi, vrapim, shkëputje dhe..

botuar më 19-02-02 11.15.PD

Më shumë nga rubrika

120 veta konkurruan në maratonën e notimit “Shën Vllas”

Gjithsej 120 meshkuj dhe femra nga shtatë shtete konkurruan në maratonën e dytë të notimit “Shën Vllas”. Profesionistë dhe fansa nga Rusia, Ukraina, Moldavia, Kazakistani, Maqedonia, Polonia dhe Bullgaria notuan pranë vendpushimit tonë bregdetar tek..

botuar më 19-08-19 4.40.MD

Një prezantim i shkëlqyer i gjimnasteve bullgare në Minsk

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi në Çallënxh Kupën Botërore në Minsk medalje të arta në kombinimin e përzier me 3 rrethe dhe dy palë shkopinj, si dhe medalje të bronzta në vallen me 5 topa. Përpara kësaj bullgaret fituan argjend në..

botuar më 19-08-19 10.48.PD
Nikolla Stançev

U inaugurua një Shteg i Famës Olimpike në qytetin bregdetar Sveti Vllas

Në qytetin tonë bregdetar Sveti Vllas pranë Detit të Zi u inaugurua një Shteg i Famës Olimpike me imazhet e të gjithë sportistëve bullgarë që kanë fituar medalje të arta olimpike. Në shteg u vendosën basorelievet e 48 sportistëve bullgarë që kanë fituar..

botuar më 19-08-16 4.37.MD