Grigor Dimitrov në gjysmëfinalet e US Open

Grigor Dimitrov
Foto: BTA

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov arriti një nga triumfet e tij më të mëdha në karrierë në ndeshjen e çerekfinaleve të Kampionatit të hapur të SHBA-së të tenisit, duke mposhtur Roger Federer në pesë sete me rezultat 6-3, 4-6, 6-3, 4-6, 2-6. Për finalet Dimitrov do të konkurrojë me rusin Daniil Medvedev, i cili mposhti Stan Wawrinka në ndeshjen tjetër të çerekfinaleve me 7-6 (8-6), 6-3, 3-6, 6-1 për 2 orë dhe 33 minuta.


Më shumë nga rubrika

Bullgarët janë të tretë në grupin A të Kampionatit Evropian të Volejbollit për meshkuj

Kombëtarja bullgare e volejbollit për meshkuj humbi me 3:1 sete (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) në ndeshjen e fundit të grupit A të Kampionatit Evropian të Volejbollit kundër Italisë në Montpellier të Francës. Edhe të dyja skuadrat i ishin siguruar vetes..

botuar më 19-09-18 10.45.PD

Sportisti i atletikës së lehtë Bojan Lefterov me medalje të artë dhe të bronztë në kampionatin evropian për veteranë

Në kampionatin evropian të atletikës së lehtë për veteranë në Venecie të Italisë sportisti bullgar në disitanca të mesme dhe të gjata Bojan Lefterov fitoi medaljen e artë në disiplinën 10000 metra me rezultat 37:59.42 min. në kategorinë mbi 65 vjeç...

botuar më 19-09-09 5.20.MD

Grigor Dimitrov përsëri është ndër 25 tenistët më të mirë në tenisin botëror

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u lëviz përpara me 53 vende në ranglistën botërore. Ai tashmë zë vendin e 25 me gjithsej 1432 pika. Përparimi i Dimitrovit i detyrohet arritjes së tij deri tek gjysmëfinalet e Kampionatit të Hapur të SHBA-së në..

botuar më 19-09-09 2.35.MD