Organizatori i finaleve të Ligës së Artë për femrat do të jetë Bullgaria

Foto: arkiv

Konfederata Evropiane e Volejbollit e ka angazhuar Bullgarinë për të qenë organizatore e finaleve të Ligës së Artë Evropiane të Volejbollit për femra gjatë vitit 2020. Federata bullgare e Volejbollit e përshëndeti vendimin si shenjë njohjeje të punës së saj në organizimin e forumeve prestigjioze ndërkombëtare. Gjatë muajit janar të këtij viti Bullgaria ishte mikpritëse e turneut të raundit të parë të kualifikimeve evropiane tek adoleshentët U18. Gara e ardhshme është me rëndësi të madhe për volejbollistet bullgare, sepse u jep shans për fitimin e kuotës për pjesëmarrjen në Ligën e Volejbollit të Kombeve gjatë vitit 2021.

Më shumë nga rubrika

Ivajllo Ivanov

Xhudisti Ivajllo Ivanov fitoi titullin botëror

Xhudisti më i mirë bullgar Ivajllo Ivanov fitoi titullin botëror për ushtarakë në edicionin e shtatë të Kampionatit Botëror për ushtarakë, që zhvillohet në Kinë. Në betejën për vendin e parë sportisti bullgar, i cili garon në kategorinë deri në 81 kg,..

botuar më 19-10-21 11.45.PD
Mihaill Kasabov

Bashkimi Bullgar i Futbollit është me president të ri

Zv.Presidenti i deritanishëm i Bashkimit Bullgar të Futbollit Mihaill Kasabov është Presidenti i ri i organizatës derisa zgjidhet udhëheqja e re. Më herët gjatë kësaj jave ish-Presidenti Borisllav Mihajllov dha dorëheqje, kurse pastaj të njëjtën e bëri..

botuar më 19-10-18 5.18.MD

Pas shokimit nga rezultati i ndeshjes së futbollit me Anglinë 0:6 vijnë pasojat dhe përfundimet

Tashme tre ditë me radhë ngjarjet që shoqëruan dhe pasuan humbjen e turpshme të Bullgarisë nga Anglia me rezultat 0:6 në ndeshjen e futbollit ditën e hënë e tronditin vendin tonë. Shfaqjet e racizmit të një grupi fansash shkaktuan reaksione pa precedent jo..

botuar më 19-10-17 3.51.MD