Министар Дашева наградила Станимира Беломажева за светску титулу у Краснојарску

Станимир Беломажев

Министар омладине и спорта у прелазној влади Данијела Дашева је нашем најбољем такмичару у ски оријентирингу Станимиру Беломажеву уручила специјалну статуету поводом освајања светске титуле на првенству одржаном у руском граду Краснојарску. Беломажеву је ово 12. титула у каријери – до сада је он три пута био европски шампион, а на првенствима планете освојио је две сребрне и једну бронзану медаљу.

Више из ове категориjе
Дељан Георгијев

Двојица Бугара однела злато на Светском првенству у мешовитим борилачким вештинама у Бахреину

Двојица бугарских такмичара освојила су златне медаље на Светском првенству у мешовитим борилачким вештинама   у Бахреину. Дељан Георгијев је освојио злато у категорији до 65,8 кг, после чега су му двојица од тројице бодовних судија (2:1) доделила..

објављено 20.11.17. 14.10

Петар Берберов освојио злато у Тампереу

Бугарски репрезентативац у боксу Петар Берберов освојио је златну медаљу на Међународном турниру „Тамер“, одржаном од 16. до 19. новембра у финском град у Тампереу. Осим првог места у категорији изнад 91 килограма, Берберов је постао добитник купа за..

објављено 20.11.17. 13.47
Григор Димитров  у Лондону

Григор Димитров победник турнира у Лондону

Бугарски тенисер Григор Димитров остварио је највећи успех у каријери – у драматичном мечу завршног АТП турнира у Лондону савладао је са 7:5, 4:6, 6:3 Белгијанца Давида Гофена. Са пет победа у пет мечева у главном граду Велике Британије Димитров је..