Григор Димитров игра у 3. колу Вимблдона

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров се пласирао у треће коло Отвореног првенства Велике Британије. Димитров, који је 13. носилац турнира, је за 105 минута игре савладао Маркоса Багдатиса са Кипра са 6:3, 6:2, 6:1. Овај успех је Григору Димитрову обезбедио 90 хиљада британских фунти из наградног фонда и 90 поена за светску ранг-листу. У трећем колу Вимблдона Бугарин ће играти против победника меча између Џона Иснера (САД) и Дуда Селе (Израел).

Више из ове категориjе

Почиње боксерски турнир „Странџа“

27 такмичара (14 мушкараца и 13 жене) ће бранити част Бугарске на 69. издању најстаријег Међународног боксерског турнира у Европи „Странџа“ који стартује данас у 18 часова и потрајаће до 25. фебруара. На њему ће наступити више од 300 боксера из 34 државе...

објављено 19.2.18. 17.28
Бугарке донеле седам медаља

Бугарске гимнастичарке освојиле 7 медаља у Москви

На турниру Гран-при ритмичке гимнастике у Москвии пратећем међународном турниру бугарске такмичарке су освојиле седам медаља. У групним вежбама оне су постале друге у вишебоју, а на финалу окитиле се   златом у вежби са пет обруча и сребром у..

објављено 19.2.18. 13.27
Григор Димитров

Григор Димитров се пласирао у полуфинале турнира у Ротердаму

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у полуфинале тениског турнира на чврстој подлози у холандском граду Ротердаму за наградни фонд од 2 милиона евра. Димитров је победио у два света с резултатом 6:3, 6:4 за 76 минута. Овом..