Скијаши у народним ношњама спуштају се стазом испод врха Снежанка

Фотографија: smolyanpress.net

Нетрадиционално се обележава 140. годишњица Ослобођења Бугарске у зимском центру Пампорову. По други пут 3. марта тамо се организује скијашки и сноуборд спуст. Необично је то што су сви обучени у аутентичне народне ношње. Таквог масовног спуста било је и 3. марта прошле године. Тада је бугарску тробојку импресивних димензија носило око 200 скијаша. По свој прилици статистика крајем дана ће показати да је ове године број учесника из целе земље био прилично већи. Изворна музика извођена на родопским каба гајдама разлеже се испод врха Снежанка и ствара празнично расположење. При крају овог великог родољубивог и спортског догађаја сви ће се ухватити у велико коло које ће снимити професионални пилоти дронова. Копија тог филма биће стављена у временску капсулу у којој ће бити порука будућим генерацијама. Она ће бити закопана на врху Шипка 22. септембра, када се навршава 110 година од проглашења независности Бугарске.

Више из ове категориjе

Бугарски олимпијски каталог освојио златну медаљу

Бугарски каталог освојио награду Светског филателистичког сајма „Тајланд 2018.“ Двојезично издање „Олимпијски каталог“ које је објавила издавачка кућа „Тип-топ прес“ оценио је 51-члани међународни жири. Награђено издање представља све олимпијске..

објављено 12.12.18. 16.22

Тајбе Јусеин добитница награде „Спортски Икар“ за постигнуће године

Светска и европска шампионка у рвању /до 62 кг/ је очекивано освојила награду "Спортски Икар" за постигнуће године коју додељује Фондација "Бугарски спорт". 2018. је била до сада најуспешнија година за Јусеин. У Будимпешти она је постала светска..

објављено 11.12.18. 16.15

Бугари освојили 35 медаља на турниру у спортској гимнастици у Новом Саду

Бугарски такмичари су освојили 35 медаља /15 златних, 13 сребрних и 7 бронзаних/ на Међународном турниру у спортској гимнастици у Новом Саду, Србија. У тимском пласману у конкуренцији јуниора Бугарска је освојила прво место, а у конкуренцији..