На Европском првенству у Гвадалахари бугарске ритмичарке освојиле сет медаља

Фотографија: ЕПА/БГНЕС

Једну златну медаљу (за групну вежбу сатри лопте и две вијаче), једну сребрну Татјане Воложанине (у финалу на обручу) и две бронзане (у тимском пласману и у вишебоју за групни састав) резултат је Бугарског учешћа на завршеном Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Гвадалахари, Шпанија. Катрин Тасева је постала пета у вишебоју у женској конкуренцији. Председница Федерације за ритмичку гимнастику Илијана Раева је изјавила да Бугарска има најснажнији групни састав у свету, али он има још шта да научи и увежба до Светског првенства у ритмичкој гимнастици чији ће домаћин од 10. до 16. септембра бити Бугарска.

Више из ове категориjе

Бугарски ђаци поново међу најбољима на међународној олимпијади из математике

Бугарски ученици освојили су медаље на 23. Балканској омладинској олимпијади из математике на Кипру. Тим који је предводио доц. Иван Кортезов из Института за математику и информатику освојио је 2 златне, 3 сребрне и 1 бронзану медаљу. У тимском пласману..

објављено 25.6.19. 12.42

Злато за Марију Орјашкову на Европским играма у Минску

Марија Орјашкова је Бугарској донела златну медаљу са Европских игара у Минску. Деветострука европска и четворострука светска шампионка у самбу освојила је титулу у категорији до 80 кг пошто је у финалу савладала Рускињу Жанару Кусанову. Бугарска..

објављено 24.6.19. 11.14

Бугарске гимнастичарке освојиле 3 медаље у Минску

Бугарске ритмичарке завршиле су своје учешће на Европским играма у Минску освојивши три медаље – сребрну у вежби лоптама, бронзану у вежби обручима и чуњевима и сребрну у вишебоју. Прва у крајњем пласману постала је селекција Беларусије, друга је..