Бугарке однеле три титуле на европском првенству у боксу у Софији

Фотографија: БТА

У главном граду Бугарске завршено је Европско првенство у боксу за жене.Софија је била његов домаћин други пут после 2016 .г., а у њему су учествовале 143 такмичарке из 33 државе. Бугарску је заступало  7 боксерки које су освојиле укупно 6 медаља. Шампионке су постале Стојка Петрова  у бантам категорији, Станимира Петрова у перолакој категорији и Мелис Јонузова  у полувелтер категорији. Севда Асенова се окитила бронзом у папир категорији, а бронза је припала Деници Јелисејевоју лакој категорији и Габријели Димитровој у мува категорији.

Више из ове категориjе

Александра Фејгин 17. на СП у уметничком клизању

Александра Фејгин постигла је историјски успех у бугарском женском уметничком клизању пошто је заузела 17. место у крајњем пласману код жена на Светском првенству у јапанском граду Саитами. 16-годишња Фејгин је дебитовала на Светском првенству у..

објављено 22.3.19. 15.23

Бугарска освојила 19 медаља на Специјалним олимпијским играма у Абу Дабију

Бугарска репрезентација је освојила 19 медаља на Специјалним олимпијским играма у Абу Дабију. Нашу земљу је представило 18 спортиста са интелектуалним инвалидитетом од 14 до 42 године старости. 4 златне медаље освојили су Вања Иванова /скок удаљ/,..

објављено 21.3.19. 16.38

Бугарска треба да одлучи за домаћина које светске спортске манифестације ће се такмичити

Бугарска поседује велике шансе да постане домаћин Зимских олимпијских игара младих у 2024., али треба да реши проблем са модернизацијом опреме на Витоши, изјавио је министар омладине и спорта Красен Кралев. Проблем са којим смо суочени законодавног је..