Григор Димитров пети на АТП листи

Григор Димитров
Фотографија: Ројтерс

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров напредовао је за једну позицију и тренутно је на 5. месту на ранг листи Асоцијације тениских професионалаца. Кевин Андерсон из Јужне Африке заузео је 6. место. 27-годишњи Димитров је задржао својих 4.610 бодова. На врху АТП листе остаје Рафаел Надал (Шпанија) са 9.310 бодова, испред Роџера Федерера (Швајцарска) са 7.080 и Александра Зверева (Немачка) са 5.665 бодова.

Више из ове категориjе

Бугарски ученици остварили велики успех на НАСА такмичењу за космичке колоније

Две екипе бугарских ученика освојиле су прва места на најпрестижнијем такмичењу НАСА и Националног свемирског друштва САД за пројектовање космичких колонија. На међународном НАСА такмичењу је ове године учествовала 2.691 екипа и 12.899 ученика из 30..

објављено 18.3.19. 17.47

Петар Стојчев оборио свој светски рекорд у пливању у отвореним водама

Славни бугарски даљински пливач Петар Стојчев постао је нови светски шампион у пливању у отвореним водама на Светском првенству које се одржало у Мурманску, Русија. Бугарин је препливао 1.000 метара за рекордних 12 минута и 10 секунди и тако за 5 секунди..

објављено 18.3.19. 15.00

Шеста европска титула за боксера Данијела Асенова

Шесту узастопну титулу првака Европе освојио је бугарски боксер Данијел Асенов у категорији до 52 кг. То се догодило на Европском првенству у боксу за мушкарце и жене до 22 године које се одржава у Владикавказу, Русија. У финалу је Асенов одлучно..