Григор Димитров елиминисао Вердаска на турниру у Торонту

Фотографија: atpworldtour.com

Бугарин Григор Димитров успешно је започео учешће на турниру на чврстој подлозиу Торонту тешком победом над Шпанцем Фернандом Вердаском. У двобоју који је у неколико наврата прекинут због кише, Димитров је савладао противника са 4-6, 6-2, 7-6 (7-5) после два часа и 34 минута игре.

Више из ове категориjе

Бугарски ученици остварили велики успех на НАСА такмичењу за космичке колоније

Две екипе бугарских ученика освојиле су прва места на најпрестижнијем такмичењу НАСА и Националног свемирског друштва САД за пројектовање космичких колонија. На међународном НАСА такмичењу је ове године учествовала 2.691 екипа и 12.899 ученика из 30..

објављено 18.3.19. 17.47

Петар Стојчев оборио свој светски рекорд у пливању у отвореним водама

Славни бугарски даљински пливач Петар Стојчев постао је нови светски шампион у пливању у отвореним водама на Светском првенству које се одржало у Мурманску, Русија. Бугарин је препливао 1.000 метара за рекордних 12 минута и 10 секунди и тако за 5 секунди..

објављено 18.3.19. 15.00

Шеста европска титула за боксера Данијела Асенова

Шесту узастопну титулу првака Европе освојио је бугарски боксер Данијел Асенов у категорији до 52 кг. То се догодило на Европском првенству у боксу за мушкарце и жене до 22 године које се одржава у Владикавказу, Русија. У финалу је Асенов одлучно..