Лудогорец прекинуо серију пораза победом над Зрињским из Мостара

Фотографија: БТА

У првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе бугарски фудбалски клуб Лудогорец савладао је шампиона Босне и Херцеговине Зрињски Мостар са 1:0.  Победа је прва за бугарски тим од 21. јула и прекида серију четири узастопна меча без победе на свим турнирима - 2 у Првој лиги 2 у Европи.Пошто је испао из Лиге шампиона, Лудогорец сада настоји да избори учешће у групној фази Лиге Европе, а да би то остварио треба најпре да у реванш мечу елиминише Зрињског, а затим и да стигне до победе против Торпеда из Кутаисија.

Више из ове категориjе

Бугарски олимпијски каталог освојио златну медаљу

Бугарски каталог освојио награду Светског филателистичког сајма „Тајланд 2018.“ Двојезично издање „Олимпијски каталог“ које је објавила издавачка кућа „Тип-топ прес“ оценио је 51-члани међународни жири. Награђено издање представља све олимпијске..

објављено 12.12.18. 16.22

Тајбе Јусеин добитница награде „Спортски Икар“ за постигнуће године

Светска и европска шампионка у рвању /до 62 кг/ је очекивано освојила награду "Спортски Икар" за постигнуће године коју додељује Фондација "Бугарски спорт". 2018. је била до сада најуспешнија година за Јусеин. У Будимпешти она је постала светска..

објављено 11.12.18. 16.15

Бугари освојили 35 медаља на турниру у спортској гимнастици у Новом Саду

Бугарски такмичари су освојили 35 медаља /15 златних, 13 сребрних и 7 бронзаних/ на Међународном турниру у спортској гимнастици у Новом Саду, Србија. У тимском пласману у конкуренцији јуниора Бугарска је освојила прво место, а у конкуренцији..