Бугарска започела победом турнир Лиге нација

Божидар Крајев
Фотографија: Ройтерс

Фудбалска репрезентација Бугарске победила је у гостима Словенију са 2:1 на стадиону Стожице у Љубљани у првом мечу групе Ц Лиге нација, новом такмичењу у календару УЕФА.Херој утакмице за ,,лавове“ био је нападач данског Мидтиланд Божидар Крајев, који је забележио обадва поготка за тим Петра Хубчева. Једини гол за Словенију у двобоју, дао је у првом полувремену халф Миха Зајц. Следећи меч у овој групи Бугарска ће играти у  недељу на националном стадиону ,,Васил Левски“ у Софији против Норвежана који су савладали Кипар са 2:0.

Више из ове категориjе

ФИФА обележила 25-годишњи јубилеј четвртог места Бугарске на Мондијалу у САД

Магазински програм ФИФА-е који обрађује теме из светског фудбала посветио је најновију емисију највећем успеху Бугарске на Светском првенству– 4. месту које је земља освојила у САД пре четврт века. Поводом јубилеја тв екипа Међународне федерације..

објављено 20.1.19. 09.25

Мирела Демирева атлетичар Бугарске за 2018. г.

Министар омладине и спорта Красен Кралев наградио је атлетичара бр. 1 Бугарске за 2018 г. Мирелу Демиреву. Наша најбоља такмичарка у скоку увис изашла је као победница у традиционалној анкети Атлетичарске федерације Бугарске и часописа „Атлетика“..

објављено 18.1.19. 15.22
Григор Димитров

Григор Димитров победио Фабијана и игра у 1/8 финала

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров се пласирао у 1/8 финала Отвореног првенства Аустралије након што је убедљиво победио Италијана Томаса Фабијана. Бугарин је савладао 102. тенисера на АТП листи са 7:6 (5), 6:4, 6:4 након 2 сата и 7 минута игре...