Бугарска домаћин 36. Светског првенства у ритмичкој гимнастици

Фотографија: fbgr.org

Више од 350 ритмичарки  из 61 државе бори се за одличја на 36. светском првенству у ритмичкој гимнастици које се од данас до 16. септембра одржава у Софији. Бугарска је по трећи пут у историји тог спорта домаћин шампионата планете, али је ово први пут када се такмичење одржава у Софији. 1969. и 1987. године првенство је угостио црноморски град Варна.

Ово такмичење је прва квалификација за Олимпијске игре 2020. године у Токију. Према пропозицијама ће такмичарке у прве три пласиране групне вежбе у вишебоју изборити квоте за Олимпијске игре.

Више из ове категориjе

Бугарска – без премца на Балканском првенству у теквондоу у Румунији

Победом у укупном пласману и са рекордном 91 медаљом Бугарска је завршила учешће на 20. Балканском првенству у теквондоу, одржаном у румунском главном граду Букурешту.Са 23 златне, 22 сребрне и 18 бронзаних одличја вратили су се наши репрезентативци у..

објављено 17.9.18. 18.05

У Пловдиву завршено Светско првенство у веслању

Четири државе - Италија, САД, Немачка и Француска су освојиле по 3 златне медаље на завршеном у Пловдиву Светском првенству у веслању. Прво место у генералном пласману освојили су веслачи са Апенина који су изборили и највише сребрних медаља – 4, као и..

објављено 17.9.18. 11.13

Бугарска освојила трећу победу на Светском првенству у одбојци у Варни

Одбојкашка репрезентација Бугарске је освојила трећу победу на Светском првенству након победе над репрезентацијом Кубе са 3:0. Наши одбојкаши под вођством Пламена Константинова су одиграли јак меч и нису пружили никакве шансе младој кубанској..