Бугарске ритмичарке без медаља на вежбама са лоптом и обручем

Фотографија: БТА

Четврто место за Борјану Калејн за вежбу са обручем, седмо место за Невену Владинову за вежбу са лоптом и седмо односно осмо место за Катрин Тасевуа за вежбу са обручем односно лоптом. То је резултат бугарских ритмичарки са прва два финала 36. Светског првенства у ритмичкој гимнастици у Софији. Светска шампионка у вишебоју 2017. године Дина Аверина (Русија) освојила је титуле како за вежбу са обручем тако и за вежбу са лоптом. За вежбу са обручем друго место је припало Линој Ашрам (Израел) а треће Арини Аверини (Русија). У категорији „вежба са лоптом“ сребро је однела Александра Солдатова (Русија) а бронзу је освојила Александра Ађурђукулезе. Бугарска је задржала друго место у екипном пласману у женској конкуренцији и после другог дана квалификација.

Више из ове категориjе

Красимир Анев окитио се златом на ЕП у бијатлону

Красимир Анев је у  бијатлону на 20 км индивидуално у оквиру европског првенства у бијатлону у Минску (Белорусија) освојио титулу.Бугарин је промашио само једну мету у току 4 гађања, а стазу је претрчао за 53:18.1 минут, јавља БТА.

објављено 20.2.19. 16.54

Данијел Асенов шампион турнирa „Странџа“

Добитник купа „Странџа“ за 2017. годину и петоструки европски шампион Данијел Асенов освојио је титулу у категорији до 52 кг за мушкарце на овогодишњем јубиларном 70. издању Међународног турнира у боксу „Странџа“ у Софији. Асенов је савладао представника..

објављено 19.2.19. 18.22

Станимира Петрова трећи пут освојила титулу на турниру „Странџа“

Светска и двострука европска шампионка Станимира Петрова освојила је прво место у категорији до 57 кг за жене на јубиларном 70. издању најстаријег међународног турнира у боксу у Европи – „Странџа.“ На турниру у Софији је Бугарка савладала Румунку..