Бугарска на 15. месту на турниру Европске лиге у фудбалу на песку

Фотографија: БГНЕС

Репрезентација Бугарске у фудбалу на песку заузела је 15. место на турниру Европске лиге, постало је јасно након што је објављен званични пласман. Реч је о историјском резултату за ову врсту спорта у Бугарској, а место које је бугарски тим на песку заузео најбољи је од свих позиција на којима су се нашле остале фудбалске репрезентације Бугарске за 2018. годину. Догодине ће Бугарска засигурно бити лидер једне од група у прелиминарној рунди Европске лиге, а поред тога ће учествовати и у квалификацијама за Мундијал.

Више из ове категориjе

Завршена најуспешнија за Бугарску Олимпијада младих

Последњи бугарски представник на Олимпијским играма младих у Аргентини – боксерка Горјана Стојева је изгубила са 0:5 борбу за бронзано одликовање у категорији до 51 кг од Американке Хевен Дестини Гарсије. Овим четвртим местом Бугарска је завршила своји..

објављено 19.10.18. 09.43

Александра Начева донела Бугарској злато са Олимпијских игара младих у Аргентини

Александра Начева је освојила титулу у троскоку на турниру атлетике   у оквиру Олимпијских игара младих у Буенос Ајресу са резултатом 13,86 м. Сребро је припало Марији Висенте из Шпаније са 13,67 м, а бронза Марији Приваловој из Русије са 13,03 м. Била..

објављено 17.10.18. 13.50

Први пораз Бугарске у Лиги нација

Бугарска је изгубила од Норвешке са 0:1 у утакмици групе С3 Лиге нација, одиграној на Улевал стадиону у Ослу. До сада је бугарски тим забележио три победеу три меча у новом такмичењу УЕФА, али је после овог пораза изгубио прво место у групи...