Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска на 15. месту на турниру Европске лиге у фудбалу на песку

Фотографија: БГНЕС

Репрезентација Бугарске у фудбалу на песку заузела је 15. место на турниру Европске лиге, постало је јасно након што је објављен званични пласман. Реч је о историјском резултату за ову врсту спорта у Бугарској, а место које је бугарски тим на песку заузео најбољи је од свих позиција на којима су се нашле остале фудбалске репрезентације Бугарске за 2018. годину. Догодине ће Бугарска засигурно бити лидер једне од група у прелиминарној рунди Европске лиге, а поред тога ће учествовати и у квалификацијама за Мундијал.

Више из ове категориjе

Тенисерка Денислава Глушкова играће у полуфиналу турнира у Анталији

Бугарска тенисерка Денислава Глушкова наставља свој одличан наступ на турниру у турском граду Анталији. Она је освојила осму заредом победу и пласирала се у полуфинале сингла. После 44 минута игре Бугарка је са 6:2, 6:2 савладала Екатерину..

објављено 22.3.24. 15.58

Одложен дугоочекивани меч између Кубрата Пулева и Махмуда Чара

„Дуел између Кубрата Пулева и Махмуда Чара за светску титулу у тешкој категорији Светске боксерске асоцијације (WBA) је одложен, саоштили су из стручног штаба немачког боксера. Разлог за одлагање сусрета је повреда 39-годишњег Немца, због које је био..

објављено 22.3.24. 10.15

Кирил Десподов најбољи фудбалер у 2023. години

Освојивши 317 од укупно 666 гласова, Кирил Десподов је по четврти пут у својој каријери изабран за најбољег фудбалера Бугарске. У протеклој сезони постигао је 19 голова и остварио 22 асистенције, а такође је умногоме допринео освајању Купа Бугарске и 12...