Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Григор Димитров испао из Топ 10 АТП листе

Фотографија: ЕПА/БГНЕС

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров први пут од16 месеци наовамо испао је из Топ 10 светске ранг листе Асоцијације тениских професионалаца. Димитров је од 16. јула 2017. године стално био међу првих десет рекета света, али је после пораза у осмини финала  Мастерса у Паризу и неуспеха да се пласирана завршни Мастерс турниру Лондону, пао за девет позиција и сада је 19. рекет у свету са 1.835 бодова. На прво место ранг листе опет се вратио Новак Ђоковић (Србија), други је Рафаел Надал (Шпанија),  а трећи - Швајцарац Роџер Федерер.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Димитров у Мајамију савладао Хуркача, следећи меч игра против Алкараза

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале тениског турнира из серије Мастерс 1000 у Мајамију, након што је у мечу који је трајао 2 сата и 41 минут савладао Пољака Хуберта Хуркача резултатом 3:6, 6:3 и 7:6 (3). Димитров ће први пут у каријери играти у..

објављено 27.3.24. 08.32

Бугарски спортисти са Дауновим синдромом освојили шест медаља

Бугарски спортисти освојили су шест медаља на највећем такмичењу спортиста са Дауновим синдромом „ TRISOME GAMES 2024 ” у Анталији (Турска), преноси БТА. Александар Асенов освојио је две златне медаље – у триатлону и скоку у даљ са резултатом 4,26 м...

објављено 26.3.24. 16.55

Први рекет Бугарске играће у осмини финала турнира у Мајамију

Григор Димитров изборио је пласман у четврто коло тениског турнира на тврдој подлози из серије „Мастерс“ у Мајамију, САД, с наградним фондом од 8,9 млн долара. Најбољи бугарски тенисер остварио је одлучујућу победу над 56. тенисером света Јаником..